#26 Potrzebujesz pomocy, aby zdefiniować swoje marzenie?

https://zsf24.eu/

Być w obliczu pustej kartki papieru i spisać nasze marzenia i aspiracje, bywa czasem trochę zniechęcające. Jeśli od jakiegoś czasu tak naprawdę nie mieliśmy żadnych konkretnych marzeń, wyciągnięcie listy z powietrza może być wyzwaniem. Ale nie ma wątpliwości, że jeśli chcesz osiągnąć pewne rzeczy w życiu, bycie bardzo jasnym i bardzo konkretnym w swoich pragnieniach jest jedynym pewnym sposobem na osiągnięcie tego, czego chcesz. Jeśli zmagasz się z określeniem, czego tak naprawdę chcesz od życia, te wskazówki mogą okazać się pomocne:

  • Podziel swoje życie na kategorie – biznes, rodzina, zdrowie i dobre samopoczucie, finanse, rozwój osobisty itp. – liczba kategorii zależy od Ciebie. Zamiast mieć jeden wielki cel życiowy, wypracuj cele i marzenia, które pasują do każdego segmentu twojego życia.
  • Dość często ustalenie, czego chcemy, obejmuje najpierw określenie, czego nie chcemy. Na przykład, jeśli nie chcesz pracować 80 godzin tygodniowo, Twoim marzeniem jest ustalenie, ile godzin tygodniowo chcesz pracować .
  • Istnieje kilka wspaniałych kursów dotyczących odzyskiwania naszego życia i wyjaśniania naszych snów. Pytaj, rozmawiaj z grupami biznesowymi, trenerami biznesowymi itp.
  • Przeczytaj książkę – znowu jest wiele, wiele książek na ten temat. Kiedy pracujesz nad swoimi snami, pamiętaj, że mogą się one zmieniać z biegiem czasu, że są bardzo osobiste, a niektóre są trudne do zdefiniowania. Poświęcenie spokojnego i świadomego czasu na refleksję i rozważenie wielkich pytań jest naprawdę ważnym krokiem w rozwijaniu własnych marzeń i celów.

• Porozmawiaj z bliskim przyjacielem – rozmowa o swoich marzeniach może naprawdę pomóc w ich zdefiniowaniu. Ważne jest, aby mieć wysoki stopień zaufania do osoby, której się zwierzasz, więc wybieraj mądrze. Poświęć trochę czasu na jasne określenie swoich życiowych marzeń i aspiracji. Gdy je poznasz, twoje szanse na ich osiągnięcie znacznie się zwiększają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *