We wrześniu 2013 r. Facebook znacznie zwiększył rozmiar miniaturek artykułów, do których prowadzą linki, w aktualnościach. Gdy opublikujesz aktualizację statusu zawierającą link, Facebook automatycznie pobierze obraz z artykułu i, o ile będzie miał wystarczający rozmiar, będzie wyświetlany na całej szerokości Twojej strony i w kanałach informacyjnych, wraz z tytułem bloga i notka pod nim. Mówiąc ściślej, aby obraz powiązanego artykułu wyświetlał się na Facebooku w pełnej szerokości, szerokość obrazu musi być 1,91 razy większa od jego wysokości. Facebook zaleca obraz o wymiarach co najmniej 1200 × 630 pikseli, co, prawdę mówiąc, nie jest realistyczne dla większości blogerów. Zamiast tego staraj się tworzyć posty na blogu zawierające co najmniej jeden obraz o wymiarach 600 × 315 pikseli (nawet jeśli jest to obraz przesłany w dużym formacie, ale zmniejszony, aby dopasować go do stylu formatowania bloga), ponieważ jest to minimalny rozmiar wymagany przez Facebooka do obraz dowolnego połączonego artykułu, który można wyświetlić w pełnej szerokości w dowolnej pozycji na wszystkich urządzeniach – komputerze stacjonarnym, telefonie komórkowym lub tablecie. Jeśli wybrany obraz powiązanego artykułu ma rozmiar mniejszy niż 600 × 315 pikseli, Facebook automatycznie zmniejszy go do znacznie mniejszego.
Uwaga: po wklejeniu łącza w polu stanu i pojawieniu się automatycznie wygenerowanego podglądu, nad miniaturą obrazu pojawią się dwie małe strzałki, umożliwiające wybranie najbardziej atrakcyjnego zdjęcia z artykułu. Jeśli żadna z dostępnych miniatur nie przypadła Ci do gustu, kliknij link „Prześlij obraz” i wybierz tę, która jest zapisana na dysku twardym Twojego komputera. Możesz także edytować tekst w generowanych polach nagłówka i opisu, jeśli chcesz, aby były bardziej skuteczne. W rzadkich przypadkach, gdy po wklejeniu linku do udostępnienia nie pojawi się żaden obraz podglądu, może zaistnieć konieczność debugowania strony, co zasadniczo zmusza Facebooka do odświeżenia pamięci podręcznej Twojej witryny. Po prostu odwiedź narzędzie Facebook Debugger pod adresem https://developers.facebook.com/tools/debug, wklej adres URL strony zawierającej obraz problemu i kliknij „Debuguj”. Wyczyść pole statusu i spróbuj ponownie wkleić link; problem powinien już zostać naprawiony.
Uwaga: w nawiązaniu do poprzedniej wskazówki dotyczącej popularności obrazów i cytatów, warto spróbować wykonać następujące czynności: Wybierz najbardziej cytowalny i możliwy do udostępnienia fragment wpisu na blogu i zamień go w obraz jako samodzielny cytat lub w połączeniu z atrakcyjne zdjęcie. Następnie dodaj link do wpisu na blogu w polu tekstowym w aktualizacji statusu i monitoruj, jak dobrze post został odebrany.