Profil osobisty: utwórz chwytliwy nagłówek

https://zsf24.eu/

Nagłówek Twojego osobistego profilu na LinkedIn to pierwsza informacja o Tobie, którą zobaczy potencjalny rozmówca, więc zadbaj o to, aby był chwytliwy i indywidualny. Coś ogólnego, jak „Retail Manager” nie wystarczy – na LinkedIn są ich miliony. Pomyśl o tym, co Cię wyróżnia, co czyni Cię wyjątkowym i kim chcesz być znany. Stwórz pasujący nagłówek. W momencie pisania tego tekstu, mój nagłówek brzmi: Andrew Macarthy – konsultant ds. mediów społecznościowych, autor bestsellerów w mediach społecznościowych, kurator treści. Kolejną szybką sztuczką jest aktualizacja nagłówka profilu osobistego co kilka miesięcy, co wydaje się pomagać w zwiększeniu liczby wyświetleń w wynikach wyszukiwania i zapewnia, że słowa kluczowe z Twojego profilu zostaną znalezione przez różne osoby wpisując różne hasła

 

Profil osobisty: Spraw, aby był skierowany do klienta

https://zsf24.eu/

Największym błędem wielu użytkowników LinkedIn jest traktowanie swojego profilu osobistego jako wirtualnego CV. Prawda jest taka, że większość potencjalnych kontaktów, które Cię spotykają, nie jest zainteresowana tym, gdzie chodziłeś do szkoły, jaka była Twoja pierwsza praca lub jakie zadania realizujesz. Przynajmniej Podsumowanie – u góry Twojego profilu – powinno informować odwiedzających, kim jesteś, co robisz, komu pomagasz, w jaki sposób może im pomóc i co inni o Tobie mówią (krótki, uzupełniający cytat).

Profil osobisty i strony firmowe: dodaj zdjęcie profilowe, logo i obrazy banerów

https://zsf24.eu/

Na swoim profilu osobistym dodaj najnowsze zdjęcie, aby nadać mu humanitarny charakter – sporo osób tego nie robi, ze szkodą dla siebie. Zdjęcia profilowe LinkedIn mają rozmiar 200 × 200 pikseli. Zachowaj jednak rozsądek – nie publikuj na swoim profilu LinkedIn zdjęcia, na którym jesteś w kostiumie kąpielowym na plaży – najlepsze będzie zdjęcie z głową i ramionami, na którym wyglądasz elegancko i atrakcyjnie. Podobnie jak w przypadku informacji profilowych, aktualizuj zdjęcie profilowe wraz ze zmieniającym się wyglądem – fryzurami, okularami, garderobą itp. Dzięki temu będziesz rozpoznawalny na spotkaniach, konferencjach i wydarzeniach, w których uczestniczysz Ty i Twoje kontakty na LinkedIn! LinkedIn zaczął udostępniać zdjęcia w tle w stylu Facebooka dla profili osobistych latem 2014 r. Zalecany rozmiar zdjęć tła to 1400 x 425 pikseli. Wykorzystaj tę przestrzeń, aby zaprezentować osobowość swojej marki, pomóc ludziom zrozumieć, kim jesteś, co robisz i jak możesz im pomóc – pomysły obejmują Twoje zdjęcie, Twoje dane kontaktowe (e-mail, telefon, adres na Twitterze itp.) oraz wezwanie do działania. Domyślną zakładką docelową strony firmowej na LinkedIn jest karta Strona główna, na której pojawi się logo Twojej firmy i obraz banera. Jest bardzo podobny do wyglądu zdjęcia w tle na Facebooku, ale ma inny rozmiar. Optymalny rozmiar zdjęcia na okładkę LinkedIn to 646 × 222 piksele; zdjęcie profilowe pozostaje kwadratem, ale tym razem jest zmniejszone do 50 × 50 pikseli. Wykorzystaj tę przestrzeń, aby zilustrować i rozszerzyć swój unikalny przekaz marki. Uwaga: pobierz szablony zdjęć na okładki stron osobistych i firmowych zoptymalizowane pod kątem ekranów komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych (oraz wiele innych świetnych rzeczy).

Twórz strony prezentacji dla konkretnych produktów lub usług

https://zsf24.eu/

W listopadzie 2013 r. LinkedIn wprowadził strony Showcase Pages, dynamiczny zamiennik starych zakładek „Produkty i usługi” na stronie firmowej, które zostały usunięte z witryny w kwietniu 2014 roku. Strony Showcase nie są tym samym, co strony firmowe i nie są mają te same cechy. Pomyśl o stronach Showcase jak o stronach nadrzędnych strony firmowej: sposób na rozszerzenie swojej obecności na LinkedIn poprzez regularne publikowanie aktualizacji na temat konkretnego produktu, usługi, działu, inicjatywy biznesowej itp., a nie całej firmy oraz miejsca, w którym możesz możesz podzielić się unikalnymi i specyficznymi aspektami Twojej marki z bardziej skoncentrowaną i odrębną publicznością. Na przykład firma Microsoft ma główną stronę firmową, ale kilka stron prezentacji produktów i usług pakietu Office oraz szkoleń i certyfikacji firmy Microsoft. Użytkownicy mogą śledzić i otrzymywać aktualizacje ze stron Showcase w taki sam sposób, jak dowolną stronę firmową, dlatego dbaj o to, aby treści na najwyższym poziomie zawierały obrazy, linki, filmy, gratisy itp. Jeśli aktualizacja spodoba się zarówno szerszej grupie fanów za pośrednictwem głównego Stronę firmową i bardziej niszowych odbiorców strony marki, nie bój się zmienić jej przeznaczenia. Strony marki mają swój własny, unikalny adres URL ułatwiający udostępnianie i są wyświetlane po prawej stronie strony firmowej. Po zidentyfikowaniu obszaru (lub obszarów – możesz utworzyć do 10 stron marki) Twojej firmy, dla których strona marki byłaby przydatna, oto jak ją utworzyć:

Jak utworzyć stronę prezentacji:

  1. Kliknij strzałkę w dół obok niebieskiego przycisku Edytuj na Stronie Firmy i wybierz opcję „Utwórz Stronę Prezentacji”.
  2. Wprowadź nazwę nowej strony i przypisz administratorów.
  3. Kliknij Utwórz.

Optymalne rozmiary obrazów marki na stronie prezentacji:

Obraz główny (na okładce): minimum 974 x 330 pikseli.

Logo: 100 x 60 pikseli.

Logo kwadratowe: 50 x 50 pikseli.

Uwaga: pobierz szablon zdjęcia okładki strony Showcase zoptymalizowany pod kątem ekranów komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych (oraz wiele innych świetnych rzeczy)

Ważne sekcje strony firmowej

https://zsf24.eu/

Oczywiście sekcja „Opis firmy” jest bardzo ważna. Napisz ogólny opis swojej firmy, który zaprezentuje Twoją markę i powie ludziom, co czyni Cię wyjątkowym. Jest to idealne miejsce, aby rozpocząć rozpowszechnianie swojego przesłania i otwieranie możliwości rozmów z potencjalnymi partnerami. Sekcja „Specjalizacje” na stronie firmowej jest również bardzo przydatna. Wpisz tutaj odpowiednie słowa kluczowe o tym, kim jesteś i czym się zajmujesz, dzięki czemu jest większa szansa, że częściej znajdziesz się w wyszukiwarce LinkedIn.

Jak utworzyć stronę firmową

https://zsf24.eu/

Aby dodać stronę firmową, zaloguj się na LinkedIn jako użytkownik osobisty i kliknij link „Firmy” na pasku u góry witryny. W tym miejscu kliknij przycisk „Dodaj firmę”, który znajduje się u góry strony, po prawej stronie. Musisz osiągnąć kilka małych kamieni milowych i kilka prostych kwestii administracyjnych, które musisz pokonać, zanim LinkedIn umożliwi Ci rozpoczęcie pracy, ale nie zajmie Ci dużo czasu, zanim będziesz gotowy do działania.

Uwaga: Musisz posiadać firmowy adres e-mail, np. twoja nazwa@twojafirma.com, w celu utworzenia strony firmowej LinkedIn. Niedozwolone jest używanie adresu w domenie takiej jak Outlook czy Gmail.

Po utworzeniu strony firmowej możesz zacząć ją uzupełniać szczegółami dotyczącymi lokalizacji, rozmiaru, danych kontaktowych, branży itp., klikając opcję Edytuj w prawym górnym rogu karty Strona główna firmy.

Profil osobisty i strona firmy: Wypełnij je całkowicie

https://zsf24.eu/

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie sekcje w swoich profilach LinkedIn i że założyłeś zarówno osobisty profil LinkedIn dla siebie, jak i profil specjalnie dla Twojej firmy – stronę firmową na LinkedIn. Każda ze stron może być pierwszym punktem docelowym potencjalnego klienta, dlatego warto zrobić dobre pierwsze wrażenie

Ważne sekcje profilu osobistego

Sekcja Opis jest jedną z najważniejszych w Twoim osobistym profilu LinkedIn, ponieważ możesz naprawdę rozwinąć swoje obecne i przeszłe role i obowiązki, a także swoje osiągnięcia. To także  naprawdę dobre miejsce, w którym możesz wpisać odpowiednie słowa kluczowe, które zwiększą Twoje szanse na wyższe pojawienie się w wynikach wyszukiwania LinkedIn. Dzięki szybkiemu spojrzeniu na Twój profil osobisty odwiedzający będą wiedzieć, co zrobiłeś na każdym stanowisku, mogą dowiedzieć się o Tobie więcej i określić, czy jesteś osobą, z którą chcą się nawiązać, aby zbudować nową relację zawodową. Aby jeszcze bardziej ułatwić pracę potencjalnemu klientowi, używaj krótkich akapitów lub list wypunktowanych. Jeśli używasz punktorów, zaczynaj zdania od czasowników (czasowniki w czasie przeszłym dla pozycji przeszłych, czasowniki w czasie teraźniejszym dla pozycji teraźniejszych). Zamiast opisywać, co zrobiłeś, powiedz innym, czego dokonałeś i w jaki sposób pomogłeś w rozwoju firmy. Im bardziej konkretny i wymierny będziesz tutaj, tym lepsza. Sekcja Podsumowanie jest również kluczowa, ponieważ jest to Twoja pierwsza szansa na napisanie przeglądu lub oświadczenia na temat tego, kim jesteś i co możesz zaoferować swoim odbiorcom i szansę pokazania, co czyni Cię wyjątkowym i pożądanym dla potencjalnych kontaktów. Upewnij się, że Twoje podsumowanie wyraża to, kim jesteś jako osoba. Witryna Twojej firmy lub strona firmowa na LinkedIn ma na celu informowanie ludzi o Twojej firmie, ale Twój osobisty profil jest po to, aby użytkownicy LinkedIn mogli dowiedzieć się o Tobie więcej!

Wskazówki dotyczące LinkedIn:

https://zsf24.eu/

Sieć jak w zegarku

LinkedIn to centralny węzeł internetowy, w którym profesjonaliści i firmy mogą łączyć się i promować na całym świecie swoją markę, wiedzę specjalistyczną i umiejętności. Jako osoba fizyczna na LinkedIn możesz między innymi wykorzystać tę witrynę do założenia profilu zawodowego i kontrolowania jednego z najlepszych wyników wyszukiwania swojego imienia i nazwiska, zbudowania szerokiej sieci kontaktów zawodowych, z których wiedzy będziesz mógł skorzystać, a także odkryć nowe szanse biznesowe. Strona firmowa na LinkedIn to miejsce, w którym firmy mogą udostępniać więcej informacji o sobie, swoich produktach i usługach, możliwościach zatrudnienia oraz gdzie mogą dzielić się spostrzeżeniami ekspertów. Każdy użytkownik LinkedIn może śledzić firmę, która została ustawiona aby założyć stronę firmową, aby otrzymywać aktualizacje na stronie głównej i wchodzić z nimi w interakcję, co daje Ci szansę na zwiększenie świadomości Ciebie i Twojej marki. Badania przeprowadzone przez LinkedIn wykazały, że wystarczy 100–200 obserwujących stronę firmową, aby osiągnąć punkt krytyczny i zacząć wywierać wpływ i zwiększać zaangażowanie, dlatego warto upewnić się, że zarówno ona, jak i Twój profil osobisty wykonują najlepszą pracę, jaką mogą .

Uwaga: wiele wskazówek zawartych w tym rozdziale jest poprzedzonych słowami „Profil osobisty” lub „Strony firmowe”, a niektóre z obydwoma. Pomoże Ci to określić, gdzie najlepiej zastosować się do podanych porad. W przypadku braku przedrostka wskazówka stanowi bardziej ogólną wskazówkę dotyczącą jednej z wielu funkcji LinkedIn.

Najlepsze praktyki w zakresie promowanych pinów

https://zsf24.eu/

Promowane Piny, które odniosły największy sukces, mają charakter informacyjny, inspirujący i użyteczny – nie są nadmiernie promocyjne. Ich branding i logo uzupełniają (a nie dominują) przypinkę; zawierają miękkie wezwania do działania, nakładka tekstowa obrazu i opis (np. „Do 40% rabatu”, „Kupuj naszą wyprzedaż”, „Darmowa wysyłka”) – nie cena; i ich opisy są szczegółowe. Tekst powinien podkreślać najbardziej atrakcyjne aspekty pinezki i informować, co użytkownik może zyskać po kliknięciu. Dobrze sprawdzają się także zdjęcia kilku produktów, które trafiają w różne gusta, m.in. prezentowanie kilku produktów z jednego asortymentu, a nie tylko jednego.

Reklama na Pintereście – Promowane Piny

https://zsf24.eu/

Promowane Piny to sposób na zwiększenie organicznego zasięgu szpilek, które chcesz, aby widziało więcej odbiorców. Pojawiają się w zwykłych wynikach wyszukiwania i kanałach kategorii i są oznaczone etykietą „Promowany Pin”. Płacąc za promowanie pinezki, płacisz tylko za początkowe „ulepszenie”. Każde inne zaangażowanie lub ruch generowany poprzez komentarze lub ponowne przypinanie (nawet po zakończeniu promocji) jest bezpłatne, więc jeśli zostanie wykonane prawidłowo, może być bardzo opłacalnym sposobem promowania treści i realizacji celów biznesowych.

  1. Aby rozpocząć, odwiedź witrynę http://ads.pinterest.com i kliknij Promuj. Możesz promować istniejący pin (wyszukiwanie według nazwy lub adresu URL), przypiąć obraz ze swojej witryny lub przesłać nową treść ze swojego komputera.
  2. Wybierz odpowiednie słowa kluczowe, które opisują Twój PIN i pomóż docelowym odbiorcom go znaleźć. Pinterest zasugeruje powiązane terminy, które możesz uwzględnić, jeśli chcesz, a witryna zaleca dodanie co najmniej 30 terminów – mieszanki ogólnych i szczegółowych – w celu zwiększenia zasięgu promowanego Pinu. Podejmując decyzję o wyborze słów kluczowych, na które będą kierowane Promowane Piny, skorzystaj z Wyszukiwania z przewodnikiem na Pintereście, aby określić, jakiego typu słów kluczowych używają ludzie, aby znaleźć informacje o Twojej usłudze lub produkcie. Ponadto niezawodne narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych w reklamach Pinteresta może służyć jako potężny generator pomysłów dotyczących tematów, wokół których możesz oprzeć swoją promocję.
  3. Skieruj swój pin do odbiorców według lokalizacji, języka, urządzenia i płci. Zgodnie z Twoim wyborem Pinterest będzie co tydzień wyświetlać szacunkową liczbę wyświetleń Twojego Promowanego Pinu.
  4. Wybierz CPC (koszt kliknięcia) i dzienny budżet kampanii. Płacisz tylko wtedy, gdy ktoś kliknie i przejdzie do Twojej witryny. Wybierz, kiedy chcesz rozpocząć i zakończyć kampanię (lub po prostu ją kontynuować).

5. Kliknij opcję Promuj swój Pin, aby zakończyć. W panelu reklam Pinteresta użyj narzędzi śledzenia konwersji, aby sprawdzić, ile kliknięć, interakcji i wyświetleń uzyskał Twój promowany Pin. Połącz te dane z analityką Pinteresta, aby zobaczyć skuteczność swoich promowanych pinów i dostosuj istniejące lub przyszłe kampanie, aby pracować nad poprawą wyników.