Jak zwiększyć prowizję agencie/brokerze? : PROWADZIĆ BADANIA SATYSFAKCJI KLIENTÓW

https://zsf24.eu/

Inwestorzy: Unikaj popełniania najczęstszych błędów podatkowych

Nawet najbardziej doświadczeni inwestorzy cierpią na swego rodzaju amnezję. Kiedy sprzedajesz fundusz, zawsze pamiętaj o uwzględnieniu kapitału długoterminowego

zyski i zyski z dywidend, które reinwestowałeś przy obliczaniu, ile zapłaciłeś za fundusz. Zapomnienie o późniejszej reinwestycji, zwłaszcza w ciągu mniej więcej 10 lat, w których większość inwestorów utrzymuje fundusz, jest łatwe, ale może podnieść podlegające opodatkowaniu zyski kapitałowe o tysiące dolarów.

— Finanse osobiste Kiplingera

Jednym z najbardziej namacalnych sposobów na odróżnienie się od konkurencji i udowodnienie swojej wartości klientom jest pozwolenie innym, aby mówili im, jaki jesteś dobry. Ankieta jest do tego doskonałym narzędziem, ponieważ pozwala potencjalnym klientom dowiedzieć się, co Twoi klienci myślą o Twoich usługach. Możesz przeprowadzić ankietę samodzielnie lub zlecić jej opracowanie firmie, ale rób to po każdej zamkniętej transakcji. Powinny być przeprowadzone w ciągu dwóch tygodni od zamknięcia depozytu, aby doświadczenie kupna lub sprzedaży pozostało świeże w pamięci klienta; będą bardziej skłonni odpowiedzieć na pytania w tym momencie. Profesjonalna ankieta oznacza większą bezstronność i wiarygodność niż przeprowadzenie własnej. Ludzie są również bardziej skłonni odpowiedzieć na ankietę i być bardziej szczerzy, jeśli wiedzą, że nie wróci ona bezpośrednio do Ciebie. Ankiety można przeprowadzać telefonicznie, online lub pisemnie za pośrednictwem poczty, ale ankiety telefoniczne wydają się być najbardziej skuteczne. Twój wskaźnik odpowiedzi na ankiety wysyłane pocztą będzie prawdopodobnie bardzo powolny, podczas gdy te przeprowadzane przez telefon mają szybszy czas realizacji. Ankiety mogą dostarczyć cennych informacji o Twoich klientach, a także o tym, jak oceniają jakość Twoich usług. Dzięki nim dowiesz się, na jakich obszarach należy się skupić lub jakie nowe usługi powinieneś oferować. Możesz także dowiedzieć się, co klienci sądzą o twoich prezentach końcowych i uzyskać informacje zwrotne na temat tego, jak poradziłeś sobie z problemami, które pojawiły się podczas transakcji. Skuteczne badanie satysfakcji klienta powinno nie tylko mierzyć kluczowe czynniki sukcesu, takie jak szybkość reakcji, znajomość rynku i zrozumienie potrzeb klienta, ale także powinno mierzyć postrzeganie agenta przez klienta. Chcesz mieć pewność, że nie tylko spełniasz, ale przekraczasz oczekiwania klientów. Wyniki ankiety mogą nie być korzystne dla osoby, która odpowiada na pytania, ale ulepszenia, które wprowadzisz w wyniku tych odpowiedzi, z pewnością przyniosą korzyść przyszłym klientom. Ankiety powinny również zbierać dane dotyczące lojalności klientów. Możesz zadać takie pytania, jak „Jak prawdopodobne jest, że ponownie użyjesz tego agenta?” lub „Jakie jest prawdopodobieństwo, że polecisz tego agenta innym?” Pamiętaj, że próbujesz zbudować listę klientów na całe życie, a ankiety są jednym z elementów tego planu. Jeśli zamierzasz wykorzystać cytaty od klientów w swoich materiałach marketingowych, upewnij się, że najpierw uzyskasz zgodę tej osoby. Otrzymuję również pozwolenie na wykorzystanie zdjęć moich klientów obok ich cytatów. Niewiele reklam dla pośredników w obrocie nieruchomościami ma większą moc niż te, w których sami klienci chwalą nasze umiejętności. Aby była skuteczna, musisz pozyskać wysoki odsetek klientów do wypełnienia ankiety. Oto kilka sposobów na zwiększenie współczynnika odpowiedzi:

Upewnij się, że Twoje pytania są istotne dla Twoich klientów. Prawdopodobnie najlepiej jest mieć osobne pytania dla kupujących i sprzedających, ponieważ Twoja praca dla każdego z nich jest bardzo różna.

Poinformuj swoich klientów, jakie korzyści przyniesie im ankieta, na przykład pomoże Ci ulepszyć usługi dla wszystkich Twoich klientów.

Poinformuj ich od samego początku, że po zamknięciu depozytu poprosisz ich o wypełnienie ankiety.

Poinformuj klientów, jak ważna jest dla Ciebie ich satysfakcja.

Spraw, aby ankieta była łatwa i szybka do wypełnienia.

W przypadku wysyłki pocztą należy dołączyć opłaconą i zaadresowaną kopertę zwrotną.

Podaj numer faksu na wypadek, gdyby klienci chcieli zwrócić go w ten sposób.

Zachęć klientów do wypełnienia ankiety, np. zgłoszeniem do konkursu lub inną nagrodą.

Poproś osobę trzecią o kontakt telefoniczny w sprawie wszystkich niezwróconych ankiet.

Jak zwiększyć prowizję agencie/brokerze? :69) OZNACZ SIĘ

Marka to efekt, jaki Twoja nazwa, logo, slogan i inne materiały wywierają na odbiorców. Kiedy masz markę, oznacza to, że ilekroć ktoś słyszy twoje imię, od razu myśli o nieruchomościach. Branding dociera do ludzi na głębokim poziomie emocjonalnym. To uczucie, które ludzie odczuwają, gdy patrzą na twoje imię lub zdjęcie. Dla Twoich klientów Twoja marka jest wynikiem nagromadzenia ich doświadczeń z Tobą, które tworzą skojarzenia i oczekiwania w ich sercach i umysłach. W ten sposób postrzegają cię jako całość. Chociaż jest to stosunkowo łatwe do zdefiniowania na papierze, niezwykle trudno jest to stworzyć. Kiedy ludzie myślą o firmie, która ma odrębną markę, od razu przychodzi na myśl Disneyland. Jej marką jest to, że jest zabawą dla dzieci i zapewnia bezpieczne, zdrowe środowisko dla całej rodziny. Obraz rozpoczyna się hasłem „najszczęśliwsze miejsce na ziemi” i przechodzi przez każdy aspekt dostarczanych wrażeń. Naleśniki mają kształt Myszki Miki, a pracownicy są przebrani za postaci z kreskówek, by powitać gości. Na świecie jest wiele parków rozrywki, ale nikt nie myli żadnego z nich z Disneylandem. Niestety, większość profesjonalistów z branży nieruchomości nie ma marki, która wyróżniałaby się równie dobrze. Bycie znanym na całym świecie może nie być możliwe, ale z pewnością możemy stać się celebrytami we własnym gronie. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego jest stanie się widocznym poprzez zastosowanie różnych technik. Napisz felieton do lokalnej gazety, poprowadź lokalny program radiowy lub telewizyjny na temat nieruchomości i zyskaj widoczność, biorąc udział w imprezie charytatywnej . Tworzenie marki nie jest samo w sobie reklamą, ale z pewnością może ją wspierać. Oto tylko kilka aspektów, które mogą mieć wpływ na budowanie marki, abyś był znany jako profesjonalista w branży nieruchomości:

Nienaganna etyka

Wiedza ekspercka

Szybkie odpowiedzi

Inteligentny styl pokazywania

Wysokiej klasy zmysł mody

Bezstronny i gładki sposób mówienia

Mistrzowskie rozwiązywanie problemów

Przyjemne usposobienie

Czarująca osobowość

Pełen profesjonalizm

Wyjątkowe wyróżnienie na tle konkurencji

Kluczem do stworzenia rozpoznawalnej marki lokalnej jest konsekwencja. Służba, którą świadczycie, musi być konsekwentna w dzień iw nocy, w dni powszednie i w weekendy, w zdrowiu i chorobie. Nawet jeśli masz zły dzień, nie możesz pozwolić, aby przeniosło się to na klienta. Jeśli znają cię jako spokojną, miłą osobę, możesz to w jednej chwili zniszczyć nagłym wybuchem złości. Jeśli znają cię jako rzeczowego i profesjonalnego, możesz stracić swoją reputację, ujawniając coś osobistego o innym kliencie, co z pewnością miało być prywatne. Konsekwencja oznacza również, że zawsze jesteś tam, aby rozwiązać ich problemy — nawet gdy cię nie ma. Jednym ze sposobów zapewnienia spójności usług, gdy jesteś chory, na wakacjach lub w inny sposób niedostępny, jest posiadanie innego zaufanego agenta, który zajmie Twoje miejsce. Wiele osób, które znam, ma umowę z agentem w swoim biurze, że będą obsługiwać swoich klientów podczas ich nieobecności i vice versa. Rodzaj i liczba klientów, których oboje macie, powinien być podobny, aby nikt nie czuł się wykorzystany przez zbyt duże obciążenie. Stosując wiele zasad zawartych w tej książce, możesz stworzyć dobrze rozpoznawalną lokalną markę, która odróżni Cię od konkurencji, sprawi, że Twoi dawni klienci zapamiętają Cię, przyciągnie nowych i będzie sprzedawać Twoją wartość obecnym klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *