MARKETING WIRALNY

https://zsf24.eu/

Marketerzy z wielu największych korporacji intensywnie korzystają z Internetu w celu marketingu wirusowego. Kiedy Procter & Gamble, GM, Pepsi i większość największych światowych marek korzysta z Internetu, otwiera to drzwi i zmniejsza postrzegane ryzyko.

Pomysł

Termin „marketing wirusowy” został pierwotnie wymyślony w celu opisania usługi Hotmail. praktyka e-mail firmy com polegająca na włączaniu własnych reklam do poczty wychodzącej od użytkowników. Pomysł jest taki, że jeśli reklama dotrze do podatnego użytkownika, osoba ta zostanie „zainfekowana” (tzn. stanie się klientem lub zwolennikiem), a następnie będzie mogła infekować innych podatnych użytkowników. Dopóki każdy zarażony użytkownik kontaktuje się średnio z więcej niż jednym podatnym użytkownikiem, liczba zarażonych użytkowników będzie szybko rosła. Hotmail.com został opracowany przez firmę Microsoft i jest jedną z pierwszych bezpłatnych internetowych usług e-mail. Jego strategia jest prosta. Podaje bezpłatne adresy e-mail i usługi za pomocą prostego tagu u dołu każdej bezpłatnej wiadomości: „Odbierz swój prywatny, bezpłatny e-mail na stronie http://www.hotmail.com”. Następnie ludzie przekazują tę wiadomość e-mail do własnej sieci znajomych i współpracowników, którzy widzą ją i rejestrują się w bezpłatnej usłudze e-mail. To następnie podtrzymuje cykl, tworząc coraz większy krąg kontaktów, jak kamyk szybko tworzący zmarszczki w stawie.

W rzeczywistości

Marketing wirusowy składa się z kilku kluczowych elementów:

  • Rozdawaj wartościowe produkty lub usługi. Większość programów marketingu wirusowego rozdaje cenne produkty lub usługi, aby przyciągnąć uwagę. Marketingowcy wirusowi być może nie odniosą zysków od razu, ale wiedzą, że jeśli uda im się wzbudzić zainteresowanie czymś „bezpłatnym”, wkrótce odniosą zyski.
  • Zapewnij łatwość przekazywania lub przekazywania innym. Wirusy rozprzestrzeniają się tylko wtedy, gdy łatwo je przenieść. Nośnik przekazu marketingowego musi być łatwy do przeniesienia i replikacji: na przykład wiadomość e-mail, witryna internetowa lub oprogramowanie do pobrania. Marketing wirusowy działa w Internecie, ponieważ natychmiastowa komunikacja jest łatwa i niedroga.
  • Zapewnij prostotę. Wiadomości marketingowe zawsze działają najlepiej, gdy

są proste i przekonujące. Komunikaty marketingu wirusowego muszą być na tyle proste, aby można je było przekazywać łatwo i bez zamieszania.

  • Wykorzystuj motywacje ludzi. Sprytne kampanie marketingu wirusowego pokazują, że ludzie chcą być połączeni, fajni, popularni i zrozumiani. W rezultacie ludzie tworzą blogi internetowe i przesyłają dalej e-maile i adresy internetowe. Dlatego zaprojektuj strategię marketingową, która w celu jej przekazania opiera się na wspólnych motywacjach i zachowaniach.
  • Wykorzystaj istniejące sieci. Ludzie są ludźmi społecznymi, a marketerzy sieciowi od dawna rozumieją siłę ludzkich sieci, zarówno silnych, bliskich sieci, jak i słabszych relacji sieciowych. Skorzystaj z tych sieci, aby przekazać swoją wiadomość.
  • Korzystaj z zasobów innych. Kreatywne plany marketingu wirusowego wykorzystują zasoby innych osób do komunikacji. Na przykład programy partnerskie umieszczają na stronach internetowych linki tekstowe lub graficzne, a autorzy rozdają bezpłatne artykuły lub ustanawiają linki internetowe

OBECNOŚĆ W SIECI

https://zsf24.eu/

Mimo że każda organizacja działa w Internecie, często zaniedbuje się podstawy tworzenia skutecznej strony internetowej i obecności w Internecie. Najlepsze strony internetowe charakteryzują się co najmniej ośmioma z dziesięciu kluczowych atrybutów.

Pomysł

Jeśli Twoja witryna internetowa zrobi dobrze dziesięć rzeczy, odniesie sukces. Jedną z organizacji, która ma imponującą i różnorodną stronę internetową, na której każdy znajdzie coś dla siebie, jest BBC: www.bbc.co.uk. Koncentruje się na 10 C:

  1. Treść.
  2. Komunikacja.
  3. Opieka nad klientem.
  4. Wspólnota i kultura.
  5. Wygoda i łatwość.
  6. Łączność (łączenie się z innymi witrynami i łączenie się z użytkownikami).
  7. Koszt i rentowność.
  8. Personalizacja.
  9. Możliwości (dynamiczne, responsywne i elastyczne).
  10. Konkurencyjność.

W rzeczywistości

Dziesięć czynników ma znaczący – często decydujący – wpływ na powodzenie działań organizacji w Internecie. Jest oczywiste, że niektóre będą ważniejsze niż inne. Niektóre czynniki są stale ważne – zwłaszcza możliwości i wygoda – podczas gdy inne kwestie nabierają w pewnych momentach większego znaczenia (na przykład konkurencyjność, będąc zawsze w tle, może nagle i uderzająco zyskać).

  1. Treść: potrzeba opracowania przekonujących, wiarygodnych i zorientowanych na klienta informacji. Treść musi być odpowiednia, dodawać wartość, stymulować i przyciągać zainteresowanie, bawić lub informować, być dostępna i odpowiednia dla docelowych odbiorców, ucieleśniać markę, a przede wszystkim angażować klienta – zadbać o to, aby klient był pod takim wrażeniem, że chciał chcieć powrót.
  2. Komunikacja: potrzeba zaangażowania klientów. Klienci lubią, gdy się ich słucha, a w Internecie oczekują dialogu i interakcji.
  3. Obsługa klienta: zapewnianie klientom wsparcia i zaufania. Federal Express podjął kwestię obsługi klienta i przekształcił ją w główne źródło przewagi konkurencyjnej w Internecie. FedEx umożliwia swoim klientom sprawdzanie statusu i lokalizacji swoich paczek poprzez zalogowanie się na swojej stronie internetowej. Zapewnia to wsparcie, poufność i łatwość obsługi. Angażuje także klientów, wychodząc naprzeciw ich potrzebom.
  4. Wspólnota i kultura: potrzeba kontaktu i interakcji. Ludzie lubią ludzi: lubią wchodzić w interakcje i są zasadniczo istotami społecznymi, dzielącymi zainteresowania i ceniącymi to, co ich łączy.
  5. Wygoda i łatwość: potrzeba ułatwiania życia obecnym i potencjalnym klientom
  6. Łączność: potrzeba łączenia się z innymi witrynami i użytkownikami online. Kwestia łączności ma dwie strony. Po pierwsze, użytkownicy i klienci muszą być połączeni – fizycznie i emocjonalnie – z Twoją firmą. Po drugie, witryny muszą łączyć się za pośrednictwem Internetu, co faktycznie dodaje wartość dla klienta i zwiększa ruch dla firmy.
  7. Koszty i rentowność: potrzeba ograniczenia marnotrawstwa, poprawy efektywności finansowej i generowania zysków.
  8. Personalizacja: wartość Internetu w dostarczaniu produktów i usług spersonalizowanych dla klienta jest niezbędna w wielu branżach.
  9. Możliwości: potrzeba zapewnienia, że ​​Twoja witryna pozostanie dynamiczna, responsywna i elastyczna.
  10. Konkurencyjność: potrzeba wyróżniania się.

TWARDA PIŁKA

https://zsf24.eu/

Rywalizacja oznacza dążenie do wyprzedzenia konkurencji, ale hardball idzie dalej: polega na nieustannym rozwoju, a następnie utrzymywaniu wyraźnej przepaści między tobą a najbliższymi rywalami. Zostało to podkreślone w artykule „Hardball Strategies” (Harvard Business Review, wrzesień 2006, autorzy: Lachenauer, R.; MacMillan, Ian C.; van Putten, Alexander B.; Gunther McGrath, Rita; Stalk, George Jr.).

Pomysł

Modne jest myślenie, że twarda gra jest skazana na porażkę: że twarda gra jest z natury cyniczna, pozbawiona cnót, wartości i przyzwoitości i leży u podstaw głośnych niepowodzeń Enronu i innych. To nieprawda. Hardball nie oznacza przestępczości ani nawet nieetyki, ale oznacza determinację i skupienie się na jednym działaniu. Wal-Mart stał się niezwykle dochodowym i największym sprzedawcą detalicznym na świecie, wyjaśniając dostawcom dokładnie, w jaki sposób należy dostarczać towary. Dostawcom przekazano informacje komputerowe umożliwiające im śledzenie zakupów konsumenckich i pomoc w zarządzaniu zapasami, powiedziano im, kiedy mają uzupełnić zapasy do magazynów Wal-Martu i polecono im dostarczać tylko pełne ładunki ciężarówek w określonym czasie. System ten, stale udoskonalany, umożliwia Wal-Martowi usuwanie strat i kosztów z łańcucha dostaw, poprawiając wydajność i marże

W rzeczywistości

Hardball ma kilka zasad przewodnich. Po pierwsze, dąż do „ekstremalnej” przewagi konkurencyjnej. Organy regulacyjne mogą martwić się dominacją na rynku, gracze hardballowi nie. Dominacja zdarza się tylko w sytuacjach ekstremalnych i słusznie się jej zapobiega, ale próbując dominować, firma staje się lepsza i faktycznie przynosi korzyści klientom. To łączy się ściśle z dwoma innymi kwestiami: poznaj granice tego, co możesz zrobić i nie idź dalej. Bardzo ważne jest, aby Twoja firma była akceptowana na rynkach, na których działasz, dlatego idź tak daleko, jak to możliwe, nie zniechęcając klientów i społeczności. Kilka kluczowych pytań pomoże Ci określić limit. Czy działanie jest dobre dla klienta? Czy łamie jakieś prawo? Czy zaszkodzi to bezpośrednio konkurentowi? Czy będzie antagonizować coraz bardziej wpływowe grupy interesu? Prawidłowe i jedyne odpowiedzi to w kolejności: tak, nie, nie i nie. Obsługa klienta lepiej niż ktokolwiek inny jest niezbędna; obieranie za cel konkurenta bez przyniesienia klientowi jakichkolwiek realnych korzyści jest niepotrzebne i przynosi efekt przeciwny do zamierzonego (klienci mogą mieć do ciebie pretensje). Ważna jest także potrzeba nieustannego skupiania się na konkurencyjności. Oznacza to podjęcie działań na dwa sposoby. Zaszczep konkurencyjną, zorientowaną na klienta kulturę przedsiębiorczości, zrozum, jaka jest Twoja przewaga konkurencyjna, a następnie wykorzystuj ją bezlitośnie i stale. Znaczące są jeszcze dwie inne kwestie. Wykorzystaj słabości konkurencji na swoją korzyść, ale unikaj bezpośredniej rywalizacji i rywalizacji. Niebezpieczeństwo bezpośredniej konfrontacji polega na tym, że za bardzo skupisz się na konkurentach kosztem klientów. Wreszcie rozwijaj właściwe postawy u siebie i swoich współpracowników. Większość ludzi ma naturalną wolę wygrywania, więc wykorzystaj to. Wymaga to niespokojnej niecierpliwości, podejścia nastawionego na działanie oraz chęci zmiany status quo i ciągłego doskonalenia.

LINIA PRZYWÓDZTWA

https://zsf24.eu/

Wyjaśnij wszystkim w Twojej organizacji, jakie umiejętności muszą posiadać i jakie wyniki muszą osiągnąć, jeśli mają zamiar przejść na wyższy poziom. Pomoże im to odnieść sukces w karierze zawodowej, a przy okazji wzmocni Twój biznes.

Pomysł

Wiele organizacji jedynie deklaruje, że planuje karierę. Jednak w czasach, gdy brakuje odpowiednich ludzi i umiejętności, naprawdę opłaca się „rozwijać swój własny” talent. Jednym z przykładów dobrego działania tego rozwiązania jest firma RBS Insurance, która wyjaśnia wszystkim swoim pracownikom:

  • Umiejętności potrzebne na każdym szczeblu zarządzania.
  • Umiejętności, które należy rozwinąć przed przejściem na następny poziom.
  • Treść roli na każdym poziomie i to, czym zajmują się poszczególne osoby.

W swojej książce The Leadership Pipeline autorzy Ram Charan, Stephen Drotter i James Noel podkreślają sześć etapów ścieżki przywództwa: samoprzywództwo, ludzie, menedżer, jednostka (osoby odpowiedzialne za realizację części przedsiębiorstwa), biznes (osoby odpowiedzialne za wyniki przedsiębiorstwa) i przywództwa w przedsiębiorstwie (osoby odpowiedzialne za więcej niż jeden biznes). W miarę jak poszczególne osoby przechodzą przez „ścieżkę przywództwa”, napotykają różne „wyzwania związane z przejściem” – na przykład przejście do swojej pierwszej roli polegającej na zarządzaniu ludźmi, podczas przechodzenia od przywództwa własnego do przywództwa ludźmi. Koncentruje się również na stanowiskach specjalistycznych, takich jak prawnik, księgowość, marketing i finanse. Zaletą zarządzania zmianami przywództwa jest to, że zapewnia ramy rozwoju przywództwa, podkreśla, jak wygląda sukces na każdym etapie i opisuje, w jaki sposób doskonalić umiejętności – od nowych pracowników po kadrę kierowniczą najwyższego szczebla. Zapewnia także spójność w całej firmie, a przede wszystkim wyjaśnia, jak przygotować się do awansu zawodowego. Schemat przywództwa spełnia trzy potrzeby biznesowe. Zapewnia jasność co do tego, co jest wymagane, sprawia, że ​​odpowiedni rozwój jest dostępny dla wszystkich i pomaga skoncentrować działania rozwojowe. Jednostki odnoszą ogromne korzyści z jasnej i przejrzystej ścieżki kariery.

W rzeczywistości

  • Zidentyfikuj różne etapy lub poziomy przywództwa w Twojej firmie.
  • Dla każdego poziomu zdecyduj: a) jakie umiejętności są wymagane, b) jakie działania są zaangażowane i co faktycznie robią liderzy na tym poziomie, c) w jaki sposób lider musi przygotować się do następnego poziomu – jakich umiejętności i działań brakuje, które będą być potrzebne na wyższym poziomie?

• Zapewnij praktyczne procesy i narzędzia, takie jak planowanie rozwoju osobistego, coaching i programy rozwojowe, które pomogą w dokonaniu przejścia.

ZARZĄDZANIE TALENTAMI

https://zsf24.eu/

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, posiadanie właściwych ludzi na właściwych stanowiskach jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Zarządzanie talentami zapewnia stały dopływ jednego z najrzadszych, najdroższych i najważniejszych zasobów: właściwych ludzi.

Pomysł

Trudno jest znaleźć dobrych ludzi, a w czasach zmniejszającej się liczby ludności, zwłaszcza w rozwiniętych krajach zachodnich, znalezienie utalentowanych ludzi staje się coraz trudniejsze i bardziej konkurencyjne. Rozwiązaniem jest zarządzanie talentami: przyciąganie, rozwijanie i zatrzymywanie odpowiednich ludzi. Pielęgnowanie, rozwijanie i zatrzymywanie najbardziej utalentowanych ludzi wymaga konkretnych, dogłębnych umiejętności i wiedzy specjalistycznej. Znaczenie skupienia się na zarządzaniu talentami było ewidentne z doświadczeń Mellon Financial, który w latach 90. XX w. przekształcił się z tradycyjnego banku w silną firmę świadczącą usługi finansowe. Wyzwaniem było opracowanie nowych produktów i usług, sprzedaż krzyżowa klientom i ekspansja na nowe rynki. Wymagało to nowych umiejętności i innego podejścia, dlatego Mellon, pod kierownictwem dyrektora generalnego Marty’ego McGuinna, podjął kilka ważnych kroków w celu zarządzania talentami w organizacji. Wprowadzono centra doskonałości, w których eksperci opracowywali narzędzia i programy rozwoju przywództwa, które wprowadzono do każdej jednostki biznesowej w celu zapewnienia poszczególnym osobom szkoleń i rozwoju. Program rozwoju przywództwa obejmował częste spotkania kadry kierowniczej wyższego szczebla z wschodzącymi liderami. Wyjaśniono, jakich umiejętności będą potrzebować wschodzący liderzy, a poszczególnym osobom udzielono pomocy w ich rozwijaniu. Ważnym aspektem rozwoju Mellon było skupienie się na zarządzaniu talentami.

W rzeczywistości

Zajęcie się pytaniami w kilku kluczowych obszarach pomoże Ci skoncentrować się na zarządzaniu talentami w Twojej organizacji:

  • Kultura korporacyjna. Jakie są Twoje priorytety? Czy Twoja organizacja ma pożądaną tożsamość i kulturę? Czy wszyscy pracownicy rozumieją Twoją wizję i podstawowe wartości? Co sprawia, że ​​Twoi pracownicy codziennie przychodzą do pracy? Co wpływa na ich postawy i zachowania wobec klientów i siebie nawzajem?
  • Rekrutacja i selekcja. Jak identyfikować i wybierać odpowiednich ludzi? Czy dobrze rozumiesz, jakie umiejętności i doświadczenie będą wymagane teraz i w przyszłości, i czy pozyskujesz najlepszych dostępnych ludzi?
  • Zarządzanie wydajnością. Czy aktywnie zarządzasz wydajnością, przekazujesz informacje zwrotne i szkolisz pracowników, aby się poprawiali?
  • Rozwój pracowników. Czy posiadasz odpowiednie zasoby, procesy i narzędzia do rozwoju swoich pracowników? Czy wszyscy pracownicy mają plan rozwoju osobistego mający na celu doskonalenie swoich umiejętności i maksymalizację potencjału?
  • Wynagrodzenie. Czy odpowiednio nagradzasz swoich pracowników? Czy Twoje programy premiowe zachęcają i nagradzają pożądane zachowania?
  • Planowanie sukcesji i rozwój przywództwa. Czy masz plany sukcesji dla kluczowych stanowisk?

• Różnorodność, zgodność i procedury. Czy Twoi pracownicy odzwierciedlają klientów i rynki, które obsługujesz? Czy wywiązujesz się ze swoich obowiązków prawnych? Czy współpracujesz z kluczowymi interesariuszami i zajmujesz się relacjami z pracownikami?

WARTOŚCIOWA INNOWACJA

https://zsf24.eu/

Kiedy firmy konkurują, mają tendencję do wpadania w cykl stopniowego ulepszania kombinacji kosztów, produktów i usług. Innowatorzy wartości wyrywają się z pakietu, wytyczając nowy rynek, opracowując produkty lub usługi, dla których nie ma bezpośrednich konkurentów.

Pomysł

Innowacja wartości, której pionierami byli W. Chan Kim i Renée Mauborgne, to koncepcja kwestionowania i przeciwstawiania się konwencjonalnej logice w celu przedefiniowania lub stworzenia rynku. Na przykład amerykańskie stacje telewizyjne przez wiele lat stosowały ten sam format programów informacyjnych: nadawane były w tym samym czasie i konkurowały popularnością i profesjonalizmem swoich prezenterów oraz umiejętnością relacjonowania i analizowania wydarzeń. Zmieniło się to w 1980 r., kiedy CNN uruchomiło całodobowe wiadomości z całego świata w czasie rzeczywistym za jedyne 20 procent kosztów sieci. Podobnie w 1984 roku Virgin złamała konwencję, podejmując decyzję o wyeliminowaniu usług najwyższej klasy. Przeważająca logika sugerowała, że ​​wzrost opierał się na skupieniu się na większej liczbie, a nie na mniejszej liczbie segmentów rynku, natomiast Virgin skupiła się na pasażerach klasy biznes. Pieniądze zaoszczędzone w pierwszej klasie wykorzystał do zapewnienia szeregu popularnych innowacji, od lepszych i odmiennych poczekalni po ulepszone udogodnienia na pokładzie. Podejście to zostało później zastosowane w innych obszarach działalności firmy, takich jak handel detaliczny i muzyka.

W rzeczywistości

U podstaw innowacji wartości leży umiejętność przedefiniowania strategii biznesowej w oparciu o zrozumienie klientów.

  • Pracuj nad radykalnym ulepszeniem wszystkiego, co oferujesz klientowi: produktu, usługi i dostawy.
  • Podważaj i pokonuj założenia branżowe. Zrozum, jakie są te założenia i jak można poprawić sytuację z korzyścią dla klientów.
  • Przyjmij podejście zadawania pytań. Dlaczego klienci kupują? Co by naprawdę cenili? Dlaczego tego chcą? Jak ten zakup ma się do innych priorytetów?
  • Bądź ambitny. Monitorowanie konkurentów jest dobre, ale unikaj pułapki konkurowania z nimi na ich (lub branżowych) warunkach. Skoncentruj się na zrobieniu czegoś innego i wartościowego dla klienta. Mierz wysoko, a siła konkurencyjna nadejdzie.
  • Unikaj segmentacji. Choć wiele osób twierdzi, że segmentacja zapewnia lepsze zrozumienie klientów, umożliwiając im lepszą obsługę, innowatorzy wartości budują skalę, koncentrując się na cechach, które łączą klientów. To jest klucz do rentowności: przyciągnięcie wystarczającej liczby osób i osiągnięcie skali.
  • Nie daj się ograniczyć istniejącym zasobom. Pytanie nie dotyczy tego, co możesz zrobić z obecnymi zasobami i możliwościami, ale jakie zasoby powinieneś rozwinąć, aby służyć swoim klientom.
  • Myśl perspektywicznie. Wiąże się to z przełamaniem tradycyjnych podziałów branżowych pomiędzy produktami i usługami oraz znalezieniem sposobów na znaczące ulepszenie oferty kierowanej do klienta

SPRZEDAŻ ONLINE

https://zsf24.eu/

Sprzedaż online to szybki, elastyczny i wysoce skuteczny sposób dotarcia do klientów i zwiększenia przychodów. Sprzedaż internetowa rośnie w fenomenalnie szybkim tempie, a mimo to pierwsza sprzedaż internetowa miała miejsce dopiero w 1994 roku w Ameryce. Jakie wnioski z tego płyną i jak firma może zwiększyć sprzedaż online?

Pomysł

Aby osiągnąć sukces, konieczne jest sprostanie wyzwaniom związanym ze sprzedażą online i zintegrowanie działań online z całym biznesem. Siedem podstawowych zasad charakteryzuje sprzedaż online:

  1. Równowaga sił w dalszym ciągu zdecydowanie przesuwa się w stronę klienta.
  2. Internet rewolucjonizuje techniki sprzedaży i postrzeganie wiodących marek.
  3. Tempo działalności i zmian biznesowych przyspiesza, a potrzeba elastyczności, adaptacji, zorientowania na klienta i innowacyjności jest na wagę złota.
  4. Konkurencja nasila się.
  5. Zarządzanie wiedzą i jej wykorzystywanie to podstawa – wiedza jest kluczowym zasobem strategicznym, który należy zdobywać, pielęgnować i rozwijać.
  6. Firmy przekształcają się w rozbudowane przedsiębiorstwa, aby dodać wartość dla klientów. Dokonują ponownej oceny czynników tak fundamentalnych, jak cele, rynki i umiejętności.
  7. Internet zwiększa interaktywność między ludźmi, firmami i branżami.

Sprzedaż internetowa jest natychmiastowa i umożliwia firmom redukcję kosztów, przy jednoczesnej poprawie efektywności marketingu. Economist Intelligence Unit, międzynarodowy wydawca informacji biznesowych i część Economist Group, z sukcesem rozwinął biznes internetowy, który jest płynnie zintegrowany z jego produktami i ogólnym podejściem.

W rzeczywistości

Kilka podstawowych kroków zwiększy sprzedaż online.

  • Generuj uczestnictwo, własność i zaangażowanie w swojej firmie.
  • Upewnij się, że Twoja strategia sprzedaży internetowej jest wszechstronna i dynamiczna, stale się rozwija i uczy się na wcześniejszych doświadczeniach.
  • Uprość doświadczenie klienta, aby usprawnić proces sprzedaży i usunąć bariery zakupowe.
  • Upewnij się, że Twoja witryna jest trwała i przekonująca. Klienci muszą pozostać na Twojej stronie internetowej (tzw. „lepkość”) – od Twojego konkurenta dzieli Cię tylko jedno lub dwa kliknięcie – i musisz zadbać o to, aby klienci wracali raz po raz.
  • Skoncentruj się na elastyczności i personalizacji, aby klienci mogli kupować dokładnie to, czego chcą i na swój sposób.
  • Unikaj powielania i skomplikowanego, kosztownego podejścia, gdy dostępna jest skuteczna, tania alternatywa.
  • Zaplanuj i przygotuj się na korzyści płynące ze strategii sprzedaży internetowej, aby uniknąć inwestowania za dużo, za mało, za późno lub za wcześnie.
  • Pomóż klientom (a także dystrybutorom i sprzedawcom) w łatwym poruszaniu się po Twojej witrynie. Pozwól klientom poruszać się płynnie, włączając w proces proste decyzje i preferencje, aby mogli podejmować decyzje i wyrażać preferencje w trakcie procesu.
  • Upewnij się, że witryna internetowa lub jej dostawca i programista są wystarczająco elastyczni, aby uwzględnić ewolucję wymagań witryny internetowej.
  • Upewnij się, że Twoja witryna jest konkurencyjna: aby to osiągnąć, musi zapewniać klientowi doświadczenie, które jest proste, interaktywne, wciągające i przekonujące.

• Daj klientom dostęp do swoich informacji, aby mogli szybko i łatwo zdecydować, jak najlepiej dokonać zakupu. Zaletą tego jest to, że może to być proces dwukierunkowy. Zapewnia możliwości przechwytywania i wykorzystywania określonych informacji o każdym kliencie (eksploracja danych), a także umożliwia zwiększenie efektywności Twojej witryny internetowej, śledząc wzór i przebieg kliknięć myszą klientów w Internecie (dane strumienia kliknięć).

ROZBICIE SILOSU

https://zsf24.eu/

Jak skłonić ludzi do współpracy w organizacji pomiędzy różnymi działami biznesowymi? Odpowiedź brzmi: skoncentruj się na tym, co powinno Cię najbardziej łączyć — potrzebie obsługi klientów — na pięć praktycznych sposobów.

Pomysł

Wiele firm albo poniosło porażkę, albo nie wykorzystało swojego potencjału, ponieważ dzieliła je rywalizacja i nie służyły odpowiednio klientom. Ma to znaczenie w każdym momencie, ale jest szczególnie problematyczne, jeśli firma wprowadza na rynek nowy produkt lub chce sprzedawać więcej istniejącym klientom i kontaktom. W 2001 roku firma GE Medical Systems (obecnie GE Healthcare) rozpoczęła świadczenie usług doradczych (znanych jako Performance Solutions) w celu uzupełnienia sprzedaży sprzętu do obrazowania. Początkowa sprzedaż usług doradczych była wysoka, ale do 2005 r. spadła z powodu braku koordynacji pomiędzy działami sprzedającymi sprzęt i doradczymi. Odpowiedzią firmy była zmiana podejścia, skupienie się bardziej na kliencie i zmiana organizacji sprzedaży.

W rzeczywistości

  • Zacznij od zwiększenia koordynacji ponad granicami. Można to zrobić na trzy sposoby: dzielenie się informacjami, szczególnie o klientach; dzielenie się ludźmi i umiejętnościami; oraz, w miarę możliwości, podejmowanie decyzji zbiorowych. Istnieje niebezpieczeństwo, że tradycyjne silosy zostaną zastąpione silosami zorientowanymi na klienta – ale nawet to jest krokiem naprzód. Kluczem jest przezwyciężenie tradycyjnych podziałów.
  • Wdrażaj nowe miary i wskaźniki wydajności skupione na klientach. Metryki zachęcają do podejmowania decyzji skupionych na kliencie. Jeśli te wskaźniki zostaną powiązane z nagrodami, mogą stanowić skuteczny sposób na zmianę zachowania.
  • Rozwijaj współpracę poprzez zmianę struktury i podejścia poszczególnych zespołów. Może to stanowić wyzwanie i może obejmować zmianę ustaleń dotyczących raportowania i przegląd procesów, tak aby osoby najbliższe klientom podejmowały więcej kluczowych decyzji.
  • Budowanie umiejętności i możliwości międzybiznesowych. Rozbijanie silosów wymaga specjalistów, ludzi zdolnych do działania ponad podziałami. Należy rozwijać tych ludzi i wdrażać programy, które pomogą im zdobyć i rozwinąć wiedzę specjalistyczną międzybranżową.
  • Buduj relacje i łącz się z ludźmi. Nic nie zastąpi „miękkich” umiejętności, takich jak kontakt, zrozumienie i zaufanie. Zaangażowanie, komunikacja i wsparcie to cenne sposoby budowania relacji, które pomogą zapewnić sukces.

ŚMIAŁOŚĆ

https://zsf24.eu/

Jak zaszczepić pracownikom odważne, pełne przygód podejście? Przedsiębiorstwa odnoszące największe sukcesy to często te, które są gotowe pójść dalej i podjąć ostrożne, skalkulowane ryzyko. Tego ducha śmiałości można rozwinąć dzięki wnikliwemu przywództwu.

Pomysł

„Jako mieszkańcy Republiki Południowej Afryki tak naprawdę nie baliśmy się rynków wschodzących w porównaniu z tym, przez co przechodziliśmy w kraju” – skomentował Graham Mackay, dyrektor generalny SABMiller. Trudne warunki handlowe i środowiskowe zaszczepiły determinację i odporność menedżerom SABMiller, jednego z największych browarów na świecie. Zbudowawszy SAB na swoim rynku krajowym, po upadku apartheidu chcieli konkurować i odnosić sukcesy za granicą. Byli pomysłowi, elastyczni, zdeterminowani i gotowi nie ulegać konwencjom. Na przykład SAB weszła na niemodne (w połowie lat 90.) rynki Ameryki Łacińskiej, Chin i Europy Środkowej. Chociaż te rozwijające się gospodarki stanowią obecnie atrakcyjne rynki wzrostu, fakt, że SAB miała kulturę podejmowania wyzwań, oznaczał, że mogła tam dotrzeć jako pierwsza i osiągnąć znaczny sukces. SABMiller odważnie podchodzi do biznesu i w niecałe dziesięć lat stał się światowym gigantem.

W rzeczywistości

  • Znajdź niebezpieczną krawędź. To jest moment, w którym kryje się największe ryzyko. Zrozumienie, gdzie znajduje się ten punkt, zwiększy pewność siebie i zdolność uniknięcia katastrofy. Dzięki temu możesz zrozumieć to, czego nie wiesz.
  • Bądź wsparciem. Oznacza to budowanie wspierającego środowiska i określenie, co się stanie w każdej sytuacji. Zacznij od zaakceptowania i wyjaśnienia ryzyka, ale zakończ podkreśleniem mocnych stron i wizualizacją sukcesu.
  • Zbuduj ramę zaufania. Stopniowo i w sposób ciągły buduj pewność siebie.
  • Rozwijaj umiejętności dodatkowe. Bycie dobrym w wykonywaniu szerokiego zakresu odpowiednich zadań pomoże budować pewność siebie, zwłaszcza w złożonych sytuacjach, i promować sukces.

• Uznaj, że wejście do „strefy zagrożenia” ma pozytywne korzyści psychologiczne. Należą do nich podwyższona świadomość i koncentracja.

SEGMENTACJA RYNKU

https://zsf24.eu/

Segmentacja rynku polega na analizie grup obecnych i potencjalnych klientów. Jest to cenne dla zrozumienia organizacji i składu rynku, poprawy efektywności planów marketingowych i dotarcia do potencjalnych klientów.

Pomysł

Starszy kolega z działu marketingu zauważył kiedyś, że chciał, aby „wszyscy nasi klienci byli podzieleni według wieku i płci”, dopóki nie zwróciłem uwagi, że większość z nich już to zrobiła. Miał na myśli to, że chciał lepiej zrozumieć naszych klientów: kim są i co cenią. Umożliwiło mu to dopasowanie produktów do klientów, a także umożliwiło mu myślenie o wielu innych kwestiach: od rozwoju nowego produktu po ceny i dystrybucję. Oto wyzwanie segmentacji. Wiele branż i przedsiębiorstw poprawia segmentację rynku, na przykład stosując profilowanie psychograficzne, które dzieli klientów na „grupy” według osobistych potrzeb, preferencji i stylu życia. Do najlepszych segmentatorów należą firmy świadczące usługi finansowe, takie jak wydawcy kart kredytowych, ubezpieczyciele i banki. Pożyczanie pieniędzy jest trudne: dopasuj niewłaściwą pożyczkę lub produkt do niewłaściwych osób i albo przegapisz sprzedaż, albo nie wywiążą się ze spłaty. Od samego początku konieczne jest dotarcie do właściwych osób. Ma to tę ogromną zaletę, że zwiększa efektywność marketingu.

W rzeczywistości

  • Segmentacja musi być ukierunkowana: im większy segment, tym większe ryzyko utraty wartości.
  • Kluczem do segmentacji jest podkreślenie różnic i specyficznych cech: wymaga to przejrzystości i wnikliwości.
  • Segmentacja powinna być tak prosta, jak to możliwe, unikać niepotrzebnych komplikacji i zapewniać, że decyzje i poglądy są racjonalne i jasno przekazywane.

• Segmentacja wymaga pewności. Kuszące jest wyciąganie pochopnych wniosków lub przyjmowanie założeń na temat segmentów w oparciu o własne doświadczenia, pochodzenie lub uprzedzenia. Mogą się one jednak mylić, a kluczowym elementem udanej segmentacji jest analiza: zrozumienie, jak coś jest i dlaczego tak jest.