Czy płacenie za porady jest wydatkiem czy inwestycją?

https://zsf24.eu/

Prawie wszyscy, których do tej pory spotkałem, uciekają od płatnych usług, niezależnie od tego, czy porady udziela palant, który twierdzi, że ma wiedzę, czy ktoś, kto jest liderem branży. Pojawia się wiele wymówek:

– Jestem w kryzysie finansowym przez najbliższe 2 miesiące; Przyjdę, jak tylko załatwię sprawy

– Czy mogę otrzymać zniżkę?

– Ale inny planista jest gotów wspomóc mięso 20% twoich kosztów i on też wypełni moje zeznanie podatkowe. Dlaczego miałbym płacić ci 5 razy więcej, niż musiałbym zapłacić jemu?

– Pozwól, że przedyskutuję to z żoną i wrócę do ciebie… a potem nigdy nie wrócą!

To różne wymówki, by uniknąć płatnych usług doradcy. Z mojego doświadczenia wynika, że istnieje silny powód, dla którego ludzie wahają się płacić za porady. Nie chodzi o ich pensję, wiedzę czy bogactwo… To bardziej psychologiczny powód. To dlatego, że nacisk kładziony jest na opłaty, a nie na wartość. Opłaty nie są postrzegane jako inwestycja. Są one traktowane jako „wydatek”. Ludzie traktują opłaty jako pieniądze, które należy wydać na coś, co jest przeznaczone do natychmiastowej konsumpcji, a nie inwestycję, która może zapewnić im wzrost wartości ich majątku w najbliższej przyszłości. Zadaj sobie pytanie: „Czy porada eksperta dotycząca mojego życia finansowego jest „wydatkiem” czy „inwestycją”, która może poprawić moje życie finansowe i umożliwić czerpanie korzyści w dłuższej perspektywie?” Sugeruję, abyś zainwestował we wszystko, co może przenieść twoje życie finansowe na wyższy poziom. Nieustannie szukaj tego, co najlepsze i pozbądź się nastawienia szukania darmowych porad, jeśli masz na to ochotę. Pamiętaj, że bezpłatna porada może się okazać bardzo drogie w dużym obrazie. Właściwym podejściem byłoby spojrzenie na wydawanie pieniędzy na dobrą radę jako na świetną inwestycję. Tak więc podczas dokonywania tej inwestycji nie powinniśmy rezygnować z jakości wybranego przez nas plannera, ponieważ wpłynęłoby to na jakość otrzymywanych porad. Jeśli masz do wyboru dwóch planistów, z których jeden pobiera opłatę w wysokości 10 000, a drugi 25 000, dość często ludzie wybierają planistę z „bardziej rozsądną” opłatą w wysokości 10 000. Dzieje się tak, ponieważ traktują tę płatność jako „wydatek”. Gdyby zamiast tego potraktowali to jako inwestycję, dostrzegliby korzyści płynące z wyboru planisty, który pobiera więcej opłat, ponieważ lepsza inwestycja z większym prawdopodobieństwem przyniesie lepsze wyniki. Wybierając plannera, szukaj takiego, który jest bardziej zainteresowany niż bardziej interesujący; szukaj kogoś, kto jest gotów ci służyć, a nie podobać się tobie; poszukaj planisty, który jest zaangażowany w rozwiązanie twoich problemów; szukaj kogoś, kto jest chętny i zdolny do zmiany w twoim życiu finansowym, której szukałeś… Skoncentruj się na wartości, a nie na cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *