Jak zwiększyć prowizję agencie/brokerze? : POZNAJ SWOICH NAJLEPSZYCH KLIENTÓW TWARZĄ W TWARZ

https://zsf24.eu/

Nie płać gotówką, weź kredyt hipoteczny na puste gniazdo

Myślisz o zmniejszeniu rozmiaru teraz, gdy twoje gniazdo jest puste? W rzeczywistości mądrzejsze może być uzyskanie kolejnego kredytu hipotecznego, choć kuszące może być zapłacenie gotówką z wpływów ze sprzedaży twojego byłego domu. Powiedzmy, że dostajesz kredyt hipoteczny na około 8,5%, ale płacisz tylko około 6% z powodu odliczenia od podatku odsetek od kredytu hipotecznego. W rzeczywistości możesz zarobić więcej dzięki swojej gotówce, inwestując ją w długoterminowe płyty CD lub fundusze inwestycyjne, więc warto pożyczać, nawet jeśli przechodzisz na emeryturę.

-Twoje pieniądze

Kim są twoi „najlepsi klienci”? Po pierwsze i co najważniejsze, to oni przynoszą Ci najwięcej interesów. (Istnieją również względy osobiste). Jedna z najbardziej podstawowych zasad dotyczących nieruchomości brzmi: „Nie wszyscy klienci są sobie równi”. Innymi słowy, niektórzy klienci są ważniejsi od innych. Osiemdziesiąt procent zysków każdej firmy, zgodnie z Zasadą Perito, będzie pochodzić od 20 procent jej klientów. Zostało to wielokrotnie udowodnione w różnych branżach, z których nie najmniej ważną jest branża nieruchomości. Twoim celem jest znalezienie sposobu, by spotkać się twarzą w twarz z 20 procentami najlepszych klientów i robić to regularnie, ponieważ to umocni twoje relacje z tymi „zaklinaczami deszczu”. Najpierw oczywiście musisz określić, kim są zaklinacze deszczu. Pod koniec każdego roku śledź swoje zamknięte transakcje z powrotem do źródła. Szukasz klientów, od których bezpośrednio uzyskałeś prowizje, oraz klientów, którzy polecili ci innych klientów lub innych ludzi, takich jak księgowi, prawnicy, kontrahenci lub inni agenci, którzy przynieśli ci biznes. Umieść ich profile w osobnej bazie danych, aby móc się z nimi kontaktować w razie potrzeby. Następnie znajdź sposób, aby przynajmniej raz w roku spotkać się z tymi ludźmi twarzą w twarz. Spróbuj myśleć nieszablonowo, zastanawiając się, jak chcesz to zrobić. Nie zapraszaj ich po prostu do swojego biura na kawę w styropianowym kubku. (Jak myślisz, ile osób by się pojawiło?) Zrób coś kuszącego, na przykład zorganizowanie przyjęcia, zabranie ich wszystkich na rejs lub zabawienie ich w prywatnej loży podczas gry w piłkę. Szukaj jakiejkolwiek wymówki, aby przypomnieć im, że są wyjątkowi i że jesteś ich agentem na całe życie. Coroczne wydarzenie sprawia, że jesteś na szczycie ich umysłów. Ogólnie rzecz biorąc, co najmniej cztery razy w roku będziesz chciał kontaktować się z tymi osobami w inny sposób; coroczna impreza to tylko jeden z takich kontaktów. Nie zapominaj, że konkuruje z tobą wielu innych agentów. To jest i zawsze był bardzo zatłoczony rynek. Co jesteś gotów zrobić, aby stać się częścią życia swoich klientów, aby w chwili, gdy pomyślą o kupnie lub sprzedaży domu, byłeś jedyną osobą, z którą chcą się skontaktować? Najlepszą analogią, jaka przychodzi mi do głowy, jest lekarz rodzinny. Kiedy mama i tata zbudują poczucie zaufania do niego lub do niej, nie przychodzi im do głowy, aby dzwonić do kogokolwiek innego, gdy mała Elsie zachoruje na ospę wietrzną. Chcesz stać się podobnie zaufanym. Chcesz być tym, do którego dzwonią w sprawach związanych z nieruchomościami. Pamiętaj, aby zaplanować spotkanie w czasie, gdy większość ludzi jest dostępna, więc unikaj tradycyjnie pracowitych okresów w roku, takich jak Święto Dziękczynienia, Boże Narodzenie, Nowy Rok i Święto Pracy. Oto tylko kilka pomysłów odnoszących sukcesy agentów z całego kraju na temat tego, jak co roku spotykają się twarzą w twarz ze swoimi najlepszymi klientami:

Robert Geary z Rhode Island organizuje świąteczne prezenty w okolicach połowy grudnia w lokalnej piekarni. Wysyła certyfikaty swoim najlepszym klientom i prosi ich, aby przyszli po ciasta między 17:00 a 17:00. i 20:00 w określonym dniu. Kawa i herbata są dostępne, więc mogą zostać na chwilę, a nawet zjeść kawałek ciasta podczas rozmowy z nim. Robert mówi, że wielu jego klientom podoba się ten pomysł, ponieważ nie mają czasu na pieczenie w okresie świątecznym, a ciasta się przydają. A ci, którzy nie są w stanie odebrać ciasta, i tak są wdzięczni i często dzwonią, aby mu podziękować, co daje mu szansę nadrobienia zaległości i poproszenia o rekomendacje.

Anna Davis w Teksasie organizuje na początku grudnia imprezę świąteczną dla dzieci, podczas której można zrobić ozdoby choinkowe. Przywozi wszelkiego rodzaju materiały na ozdoby takie jak kulki styropianowe, gips, brokat, klej, farba i tym podobne. Są gry i filmy, które zajmą dzieci, podczas gdy rodzice mogą bez przeszkód iść na świąteczne zakupy przez kilka godzin. Jim Gurman w Kalifornii urządza latem imprezę warzenia piwa, podczas której jego klienci pomagają warzyć piwo, pływać i jeść. Sześć miesięcy później nadszedł czas, aby urządzić kolejną imprezę, aby wypić gotowe piwo i wznieść toast za starych przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *