Jak zwiększyć prowizję agencie/brokerze? : NAUCZ SIĘ ODBIERAĆ ZŁOŚĆ

https://zsf24.eu/

Chińskie firmy technologiczne chcą odgrywać ważną światową rolę

Na ogromnym potencjalnym rynku kilka chińskich firm ma nadzieję zostać AOL Chin, wraz z dominacją AOL. Należą do nich Pacific Century CyberWorks i Tom.com, które zebrały miliony w ramach finansowania venture capital. Co więcej, chińskiemu rządowi tak zależy na pielęgnowaniu swojego sektora technologicznego, że faktycznie wycofuje się ze swojej poprzedniej roli ścisłej kontroli. Takie akcje prawdopodobnie zaczną się od handlu na Growth Enterprise Market w Hongkongu.

— Forbes

Kupowanie i sprzedawanie nieruchomości może być bardzo emocjonalną transakcją, ponieważ w grę wchodzą tak duże pieniądze. Jedną z najczęstszych emocji, z jaką spotykają się profesjonaliści z branży nieruchomości, jest złość, ponieważ w trakcie jednej transakcji wiele rzeczy może pójść nie tak. Świadomość, że zawsze jesteś spokojny, pomoże uspokoić klientów i zwiększy ich zaufanie do Ciebie. Oto tylko kilka typowych problemów, które mogą prowadzić do gniewu ze strony klientów:

Wycena pożyczki jest poniżej ceny zakupu, co denerwuje zarówno kupującego, jak i sprzedającego.

Istnieje znaczne opóźnienie ze strony pożyczkodawcy w uzyskaniu zatwierdzenia pożyczki.

Sprzedawca nie spełnia wymagań określonych w umowie.

Kupujący nie spełnia wymagań określonych w umowie.

Inspektor przez kilka tygodni nie jest w stanie przeprowadzić kluczowej kontroli.

Oferta kupującego zostaje odrzucona przez sprzedającego.

Sprzedający pozostawia mnóstwo śmieci i gruzu do posprzątania przez kupującego.

Sprzedający nie pozostawia majątku osobistego, który był przyrzeczony w umowie.

Sprzedający pozostawia własność osobistą zgodnie z umową, ale jest ona zepsuta.

Oferta od kilku tygodni jest na rynku i nie ma żadnych ofert.

Inspekcja kontroli szkodników ujawnia znacznie więcej szkód, niż ktokolwiek się spodziewał.

Z raportu dachu wynika, że dach należy całkowicie usunąć i wymienić.

Rozumiesz, dlaczego twierdzę, że jesteśmy osobami rozwiązującymi problemy, a nie sprzedawcami. W frustrujących sytuacjach gniew można rozładować za pomocą określonych technik. Weźmy jako przykład właściciela, którego wpis wygasł, ponieważ ci ludzie są znani ze złości i trudności w radzeniu sobie z nimi. Kiedy aukcja wygasa, właściciel domu jest zwykle zły, ponieważ po kilku miesiącach nie otrzymał żadnej nagrody. Mógł przechowywać niektóre ze swoich ulubionych mebli gdzie indziej i każdego dnia musiał utrzymywać nieruchomość w idealnym stanie. W czasie, gdy jego lista była aktywna, niektórzy agenci prawdopodobnie dzwonili w celu umówienia się na spotkanie, a potem się nie pojawili. Jest również prawdopodobne, że niektórzy agenci pojawili się bez wcześniejszego wezwania. Głównym powodem, dla którego dom się nie sprzedał, była prawdopodobnie zawyżona cena. Ponieważ jednak agent przyjął ofertę po tej cenie, sugerowało to, że dom naprawdę zostanie sprzedany za tę kwotę, w wyniku czego właściciel prawdopodobnie poczuł, że jego agent i cała branża nieruchomości go zawiodły. Szczerze mówiąc, jest to nie tylko frustrujące, ale także zawstydzające dla przyjaciół i rodziny, gdy wiedzą, że miałeś swoją firmę na rynku i nie udało się jej sprzedać. W wyniku tych i innych czynników większość właścicieli domów, których oferty wygasły, jest zła. Jednym z powodów, dla których agenci niechętnie pracują z wygasłymi ofertami, jest to, że nie chcą stawić czoła temu gniewowi lub nie wiedzą, jak go rozładować.

Właściwie nie jest trudno odwrócić złość. Ludzie, którzy zarabiają na życie z gniewem, tacy jak specjaliści od zdrowia psychicznego i negocjatorzy zakładników, wszyscy stosują ten sam podstawowy system, który może działać również specjaliści od nieruchomości. Pierwsza zasada to pozwolić sprzedawcy dać upust swojej złości. Powinieneś robić notatki tak jak on, ponieważ będą one stanowić podstawę prezentacji Twojej oferty. To przynajmniej sprawia, że ​​czuje, że komuś zależy, a dla wielu ludzi to wystarczy. Potem mogą ruszyć dalej. Jednak prawdziwym sekretem łagodzenia gniewu jest zachęcenie sprzedawcy do wyładowywania się, dopóki nie wyczerpie całej listy skarg. Dopóki nie poczuje się w pełni wysłuchany, nie będzie gotowy słuchać niczego, co masz do powiedzenia. Kiedy „skończy mu się benzyna”, możesz użyć swojej listy, aby zająć się wszystkimi jego nieszczęściami. Ta lista jest potężna, ponieważ jej właściciel właśnie udostępnił Ci dostosowaną prezentację. Nie musisz robić wszystkiego z listy, ale powinieneś przynajmniej odnieść się do każdej pozycji. To pokazuje, że słuchałeś i troszczyłeś się o jego potrzeby. Ponownie, tę samą technikę można zastosować w przypadku każdego zdenerwowanego klienta. Najpierw wysłuchaj jej skarg. Po drugie, zachęć ją do mówienia. Po trzecie, zanotuj, dlaczego jest zdenerwowana. Po czwarte, kiedy nie będzie już narzekać, zacznij rozwiązywać jej problemy pojedynczo. Przede wszystkim po prostu słuchaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *