Europejscy operatorzy telekomunikacyjni patrzą na globalną dominację w sieci
Pierwsze na świecie prawdziwie globalne firmy internetowe mogą nie narodzić się w Stanach Zjednoczonych. Europejskie firmy telekomunikacyjne są gotowe zdominować Internet i czerpać pierwsze na świecie globalne zyski. Wspierane przez ich rządy, firmy telekomunikacyjne uruchomiły duże spin-offy sieci. Zakup Lycos przez hiszpańską Terra – wywodzącą się na przykład z Telefoniki – stworzył pierwszą międzynarodową firmę Net.
— Standard branżowy
W niektórych częściach kraju podpisywanie przez kupujących umowy pośrednika z kupującym jest standardową praktyką, ale w wielu obszarach jest to rzadkie. Jasne, agent ma wiele korzyści z podpisania przez potencjalnych nabywców umowy kupujący-pośrednik. Istnieją jednak również ogromne korzyści dla kupującego, aby zobowiązać się na wyłączność do jednego agenta. Poza tym, gdyby kupujący nie miał nic do podpisania umowy kupujący-pośrednik, nigdy by jej nie podpisywali. Jakie są więc korzyści dla klienta z podpisania Umowy Kupujący-Broker? Musimy wyjaśnić kupującym, że ta umowa pozwala nam pokazać im wszystkie nieruchomości, które są na rynku w ich przedziale cenowym iw okolicy, którą chcą kupić. Mało znanym faktem jest to, że bez tej umowy większość agentów będzie ukrywać nieruchomości przed klientami. Dlaczego? Bo nie zapłacą!
Na przykład większość agentów nie pokaże kupującym nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż przez właścicieli, chyba że mają podpisaną umowę kupującego z pośrednikiem. Bez tego, jeśli sprzedawca weźmie twojego klienta na bok i zasugeruje, żeby przyszedł później bez ciebie, i dogadają się, masz prawo absolutnie
Nic. Dzieje się tak dlatego, że nie masz umowy o pracę ani z kupującym, ani ze sprzedającym, aby płacić ci za twoją pracę. Umowa Kupujący-Broker generalnie wymaga, aby kupujący zapłacił prowizję, jeśli sprzedający tego nie zrobi. Innym rodzajem nieruchomości, którego niektórzy agenci unikają pokazywania bez umowy kupującego z pośrednikiem, są nowe domy. Wielu firm budowlanych nie oferuje żadnej rekompensaty lub jedynie obniżoną prowizję agentom nieruchomości, ponieważ mają oni również do opłacenia własny wewnętrzny personel sprzedaży. Ponownie, Umowa Kupujący-Broker nakładałaby na kupującego odpowiedzialność za rekompensatę dla swojego brokera. Jeszcze inną sytuacją, w której agenci mogą niechętnie pokazywać nieruchomości w przypadku braku umowy kupującego z pośrednikiem, są ci, którzy płacą niższą prowizję, niż by chcieli. Zamiast tego pokażą wyższe domy komisyjne. W przypadku umowy kupujący-pośrednik kupujący uzupełnia różnicę między tym, co oferuje sprzedawca, a tym, co uzgodnili broker i klient. Takie były korzyści dla ciebie z zawarcia tej umowy z kupującym. Są dla nich również korzyści. Na przykład, jeśli sprzedawca oferuje dodatkowe wynagrodzenie agentowi reprezentującemu kupującego, na przykład 1000 USD lub wycieczkę na Hawaje, w przypadku braku jakiejkolwiek innej umowy, automatycznie przechodzi to na pośrednika sprzedającego. Jednak w ramach umowy kupujący-pośrednik strony mogą zgodzić się na podział dodatkowej zachęty, przekazanie wszystkiego kupującemu lub cokolwiek innego, czego strony sobie życzą. Umowa Kupujący-Broker jest jak umowa aukcyjna ze sprzedającym. Jest to umowa o pracę, która obiecuje, że kupujący zapłaci ci prowizję, jeśli kupi jakąkolwiek nieruchomość za pośrednictwem kogokolwiek w okresie twojej oferty. Czy kiedykolwiek pracowałbyś na aukcji bez podpisanej umowy o wystawianie? Kto jest bardziej skłonny do marnowania Twojego czasu – kupujący czy sprzedający? Dlaczego więc miałbyś kiedykolwiek współpracować z kupującym bez podpisania przez niego umowy kupujący-pośrednik? To, że inni w Twojej okolicy nie używają tego cennego dokumentu, nie oznacza, że Ty nie powinieneś. Jeśli robisz to, co robią przeciętni agenci, otrzymasz to, co przeciętni agenci – przeciętny dochód. Nie tylko zapewnia to kupującemu lojalność wobec ciebie, ale także zapewnia go, że pokażesz mu każdą nieruchomość na rynku, do której zakupu jest uprawniony. Bez tego większość agentów nie pokaże nieruchomości na sprzedaż przez właściciela, ofert z niższą prowizją, nowych domów, w których budowniczy nie współpracuje, i nie tylko. Ponownie dzieje się tak dlatego, że nie ma pewności, że otrzymają zapłatę lub rekompensatę na poziomie, który im odpowiada.
Badania pokazują, że kupujący chcą mieć własnego agenta i są skłonni za niego zapłacić. Podczas gdy sprzedawca zwykle wypłaca odszkodowanie agentowi reprezentującemu kupującego, zawsze istnieje możliwość, że kupujący będzie musiał to zrobić. Kupujący powinni również zrozumieć, że jeśli kupią za pośrednictwem kogoś innego po podpisaniu z Tobą umowy kupujący-pośrednik, będą winni dwie prowizje. Podpisanie umowy kupujący-pośrednik jest ostatecznym testem lojalności dla kupujących. Jeśli jasno wyjaśnisz wszystkie korzyści i obowiązki wynikające z umowy, a oni jej nie podpiszą, najprawdopodobniej oznacza to, że nie zamierzają być wobec ciebie lojalni. Kiedy chcesz się tego dowiedzieć? Na początku waszego związku czy pół roku później, po tym jak pokazałeś im sto domów? Jeśli prowadzisz działalność w obszarze, w którym pośrednictwo kupujących nie jest powszechnie stosowane, będziesz musiał wziąć udział w seminarium lub kupić płytę CD o tym, jak sprzedać umowę potencjalnym klientom. Chociaż zarówno broker, jak i kupujący mogą odnieść korzyści, warto zapoznać się z prezentacją krok po kroku wyjaśniającą korzyści kupującym, tak jak zrobiłbyś to sprzedającym. Zazwyczaj najlepiej jest wyjaśnić potencjalnym klientom umowę kupującego z pośrednikiem, zanim jeszcze pokażesz im nieruchomość. W ten sposób możesz określić, czy będą wobec ciebie lojalni, zanim stworzysz z nimi relację agencyjną.