OUTSOURCING

https://zsf24.eu/

Często zdarza się, że przedsiębiorstwa delegują działalność niezwiązaną z podstawową działalnością partnerom zewnętrznym specjalizującym się w tej operacji. Może to być opłacalne i umożliwiać firmom skorzystanie z wiedzy specjalistycznej firmy specjalistycznej i korzyści skali.

Pomysł

Outsourcing nie polega po prostu na kupowaniu usług od innej grupy: wiąże się w znacznym stopniu z dwustronną wymianą informacji, koordynacja i zaufanie. Out-tasking jest nieco węższy – obejmuje przejmowanie bardzo małych segmentów procesu produkcyjnego, często w krótkim okresie – ale nadal wymaga wzajemnej wiedzy i komunikacji. Z tym wiąże się wiele korzyści z outsourcingu, zarówno pod względem kosztów, jak i jakości. Specjalistyczna firma zazwyczaj będzie w stanie wykonać usługę taniej, negocjując umowy z dostawcami i korzystając z efektu skali. Różnice w gospodarce międzynarodowej i różnice w kursach walut mogą sprawić, że outsourcing będzie bardziej opłacalny. Jakość również może się poprawić, gdyż specjalistyczna firma powinna wiedzieć, jak najlepiej wykonać zadanie. Jednakże, jeśli outsourcing nie jest właściwie prowadzony, może przynieść organizacji złą reputację. Ścisłe zarządzanie jakością, staranne badania i dbałość o etykę są ważne przy podejmowaniu decyzji, której firmie zlecić wykonanie zadań na zewnątrz. Dowodzi tego firma technologiczna Dell, której outsourcing obowiązków związanych z obsługą klienta miał doprowadzić do spadku jakości i niezadowolenia klientów.

W praktyce

  • Zbadaj ludzi, którym zlecasz outsourcing – czy są godni zaufania i kompetentni? Jakie korzyści oferują?
  • Jasno określ warunki umowy i zawrzyj jasną „umowę dotyczącą poziomu usług” (SLA), określającą zadania, które zostaną wykonane, w jaki sposób, kiedy i warunki płatności. Utrzymuj standardy jakości i usług w przypadku outsourcingu.
  • Często komunikuj się, aby upewnić się, że obie strony zgadzają się co do celów i strategii.
  • Pamiętaj, że outsourcing może być cenną okazją do realizowania społecznej odpowiedzialności biznesu.
  • W niektórych przypadkach outsourcingu międzynarodowego zbadaj gospodarkę kraju, w którym outsourcingujesz, aby upewnić się, że płacisz godziwe i wystarczające wynagrodzenie outsourcingowanym pracownikom.

• Upewnij się, że znasz praktyki biznesowe stosowane przez Twojego partnera outsourcingowego. Nawet jeśli nie masz nad nimi bezpośredniej kontroli, jesteś powiązany z ich organizacją. Wszelkie negatywne praktyki biznesowe mogą łatwo spowodować złą reputację Twojej organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *