MARKI LIFESTYLOWE

https://zsf24.eu/

Czyniąc swoją markę synonimem hobby i aspiracji określonego ruchu kulturalnego, możesz znacznie zwiększyć atrakcyjność swojego produktu.

Pomysł

Posiadanie szanowanej marki to jedno. Zupełnie inną rzeczą jest posiadanie marki, która obejmuje całą kulturę, tożsamość i styl życia. Marki, które to osiągają, nazywane są „markami lifestylowymi”.

Używane przez klientów do okazania przynależności do określonego ruchu kulturalnego, marki lifestylowe mogą być formą komunikacji bez słów w społeczeństwie. Mogą także wzmacniać poczucie własnej wartości i postrzeganie siebie przez konsumentów. Dwa obszary, z których czerpią marki lifestylowe, to tożsamość narodowa i subkultury. Sprzedawca bielizny Victoria’s Secret w swoich wczesnych kampaniach marketingowych starał się przywołać brytyjską klasę wyższą. Podobnie odnosząca sukcesy luksusowa marka lifestylowa Louis Vuitton czerpie z bogatego wizerunku francuskiej arystokracji. Subkultury – szczególnie w muzyce i sporcie – dobrze nadają się dla marek lifestylowych. Marka surfingowo-sportowa Quiksilver ucieleśnia markę nowoczesnego stylu życia. Sprzedając detalicznie odzież, kombinezony, odzież surfingową i okulary przeciwsłoneczne, zawarła umowy sponsorskie z 500 profesjonalistami zajmującymi się sportami deskowymi. Aby promować swoją obecność w surfingowym stylu życia, sponsoruje coroczny elitarny turniej Quiksilver Pro. Cały ten wysiłek się opłacił: jest liderem rynku w branży surfingowej, modną marką odzieżową dla surferów i osób nie surfujących oraz członkiem listy Fortune 1000. Kupując odzież Quiksilver, klienci kupują styl życia słońce, morze i surfing, bez obawy, że będziesz musiał stawić czoła zabójczym falom. Twój produkt nie musi być sprzedawany tylko ze względu na jego funkcjonalne zastosowanie: może być reklamowany jako opłata za wstęp do życia, jakiego pragną Twoi klienci.

W praktyce

  • Zaoferuj oferty sponsorskie, aby pokazać, że pasujesz do kultury, którą chcesz, aby ucieleśniała Twoja marka.
  • Umiejscowienie marketingu jest niezwykle istotne. Spraw, aby Twoja marka była obecna na odpowiednich festiwalach, turniejach, spotkaniach, imprezach i najważniejszych wydarzeniach kulturalnych.
  • Sprzedawaj szeroką gamę produktów związanych z kulturą – poszerzy to Twoją atrakcyjność i zwiększy wiarygodność.
  • Subkultury są dobrym celem dla marek lifestylowych, ponieważ często odczuwają one silną potrzebę potwierdzenia swojej tożsamości grupowej.
  • Kultury elitarne pasują także do marek lifestylowych.
  • Podczas tworzenia marki lifestylowej często pomija się jeden czynnik: upewnij się, że Twoja oferta produktów jest zgodna z „stylem życia”, który promujesz. Jeśli chcesz promować swoją organizację jako elitarną markę sportową, pamiętaj, aby rzeczywiście sprzedawać wysokiej jakości sprzęt sportowy, który odpowiada potrzebom i postrzeganiu rynku docelowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *