ZARZĄDZANIE ZMIANAMI

https://zsf24.eu/

Przechodzenie transformacji korporacyjnej jest obarczone niebezpieczeństwami, można jednak skorzystać z wytycznych, aby upewnić się, że przebiegnie ona zgodnie z planem, a Twoja organizacja jak najlepiej wykorzysta zmianę.

Pomysł

Robert Reisner, były wiceprezes ds. planowania strategicznego poczty amerykańskiej, ma dobrą pozycję, aby mówić o pułapkach związanych z zarządzaniem zmianami organizacyjnymi. W obliczu rosnących zysków w 1999 r. poczta amerykańska podjęła próbę technologicznej zrewolucjonizowania swojej działalności, aby umożliwić jej konkurowanie w nowej erze „przewodowej”. Chociaż wysiłki mające na celu lepszą integrację z zaawansowanym technologicznie społeczeństwem spotkały się z początkowym optymizmem, wkrótce zaczęły utknąć w martwym punkcie. W 2001 roku firma stanęła w obliczu straty w wysokości 3 miliardów dolarów, motywacja spadła, a Główne Biuro Księgowe określiło zmianę sytuacji jako „duże ryzyko niepowodzenia”. Reisner zidentyfikował kluczowe kroki, które doprowadziły do ​​zatrzymania transformacji, a które dostarczają ważnych lekcji na temat transformacji korporacyjnej:

  1. Nie przegapić swojej chwili. Harmonogram inicjatyw zmian zbiega się z możliwościami rynkowymi i wysokim morale wśród pracowników.
  2. Powiązanie transformacji z rdzeniem Twojego biznesu. Upewnij się, że pracownicy rozumieją, w jaki sposób zmiany odnoszą się do głównego nurtu działalności firmy.
  3. Wyjaśnienie różnicy pomiędzy stopniowymi ulepszeniami a transformacją strategiczną. Nie pozwól, aby tymczasowy sukces biznesowy odwrócił uwagę od potrzeby strategicznego odkrycia na nowo.
  4. Wyznaczanie realistycznych celów. Tworzenie nierealistycznych oczekiwań jest

negatywnie wpływa na motywację pracowników i menedżerów oraz odwraca uwagę od celów możliwych do osiągnięcia.

Chociaż nigdy nie możesz zagwarantować, że poważna transformacja biznesowa przebiegnie zgodnie z planem, możesz zagwarantować, że będziesz przygotowany, aby stawić czoła wyzwaniom, jakie ona stwarza, i poruszaj się wokół nich.

W praktyce

  • Pomóż pracownikom uporać się ze stresem, z jakim borykają się podczas transformacji.
  • Skorzystaj z wkładu, jaki obecni pracownicy mogą wnieść w zmianę sytuacji.
  • Twórz listy rzeczy do zrobienia, komunikuj priorytety i wdrażaj zmiany.
  • Koncentruj się na jednej inicjatywie na raz — próba zrobienia zbyt wielu rzeczy przytłoczy Twoją organizację.

• Przejmij kontrolę nad sytuacją, zadając produktywne, praktyczne pytania dotyczące tego, jak zapewnić sukces przejścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *