BUDOWANIE ZAUFANIA

https://zsf24.eu/

Zaufanie jest istotnym aspektem biznesu, zwłaszcza gdy kieruje ludźmi, sprzedaje klientom lub buduje długoterminową reputację i wartość przedsiębiorstwa. Zaufanie łatwo jest uznać za coś oczywistego, trudno je zdefiniować i łatwo je podważyć lub zniszczyć – ale jak można je zbudować?

Pomysł

Zaufanie ma znaczenie w biznesie, leży u podstaw tak różnorodnych zagadnień, jak sprzedaż, zarządzanie finansami i przywództwo, a także wpływa na satysfakcję z pracy i perspektywy kariery. Jednak zwiększona rentowność nie jest najbardziej przekonującym powodem do budowania zaufania. Ludzie cenią zaufanie, ale przeocza się fakt, że jego brak skutkuje nie neutralną sytuacją, ale czymś gorszym. Jak odkryły przedsiębiorstwa, podważenie zaufania wiąże się z wysokimi kosztami. Firma Innocent Drinks Company uosabia wiele cech organizacji cieszącej się dużym zaufaniem. Produkuje wysokiej jakości napoje owocowe i koktajle z pasją, profesjonalizmem i dobrym humorem, które wzbudzają zaufanie. Ten ton jest ustawiony od góry. Podobnie jak wielu zaufanych liderów, kadra kierownicza Innocent Drinks nie poświęca zbyt wiele czasu na skupianie się na zaufaniu. Zamiast tego po prostu okazują energię i umiejętności, które ludzie (pracownicy i klienci) cenią – a za nimi idzie zaufanie. Pozwala to uniknąć paradoksu zaufania, gdzie im więcej się o nim mówi, tym staje się słabsze.

W rzeczywistości

W niedawnym badaniu poproszono ludzi o ocenę znaczenia szeregu cech przy podejmowaniu decyzji, czy komuś zaufać. Najpopularniejsze cechy to uczciwość, niezawodność, szacunek, otwartość, odwaga, bezinteresowność, kompetencja, wsparcie, empatia, współczucie i pasja. Jeśli zaufanie ma być rozwijane, należy je zrozumieć i wdrożyć. Istnieje kilka praktycznych kroków do rozwijania zaufania, ale najważniejszym z nich jest bycie autentycznym: musisz mieć na myśli to, co mówisz i być szczerym w swoim podejściu. Rozważ następujące działania:

  • Dostarcz to, co obiecałeś i bądź wierny swojemu słowu.
  • Stwórz atmosferę i oczekiwanie zaufania poprzez zaufanie innym.
  • Informuj członków zespołu, pytając, jakie informacje będą najbardziej pomocne, dokładnie wyjaśniając problemy i dzieląc się dostępnymi informacjami.
  • Przekazuj konstruktywną informację zwrotną, wyraźnie identyfikując zachowanie, na temat którego przekazujesz informację zwrotną (skoncentruj się na zachowaniu, a nie na osobie).
  • Postępuj uczciwie i szczerze.
  • Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
  • Zrozum, z kim masz do czynienia, poświęcając czas na poznanie, jak on pracuje i co go motywuje.
  • Bądź obowiązkowy, pracowity i konsekwentny.
  • Doceniaj sukces i nagradzaj dobre wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *