Część XII … [PDF]Tworzenie swojej obecności w Internecie

Komunikacja cyfrowa oferuje tak wiele kuszących opcji, że pisząc dla biznesu, warto zaplanować zintegrowany program i ustalić priorytety. W ten sposób pamiętaj, aby nie pominąć tradycyjnych kanałów komunikacji: materiałów marketingowych, reklam drukowanych, artykułów publikacyjnych i autorstwa książek, żeby wymienić tylko kilka. Możesz stracić wiele okazji, a także dużo życia, jeśli ograniczysz się do swoich cyfrowych narzędzi! Kontakt z odbiorcami osobiście jest zawsze najlepszym sposobem budowania relacji i reputacji. Rozważ wygłaszanie przemówień, prezentowanie warsztatów, nawiązywanie kontaktów w swojej branży, uczestnictwo w stowarzyszeniach zawodowych i wiele więcej. Podcasty, wideo i warsztaty online nieco dzielą różnicę między twarzą w twarz a wirtualną. Świadoma integracja całej komunikacji pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, pomagając Ci

•  Skoncentrować swoje wysiłki na najbardziej produktywnym.
•  Zmienić przeznaczenie treści na różne kanały.
•  Promować krzyżowo swoje kanały, aby wspierać się nawzajem.
•  Ocenić najnowsze i najjaśniejsze aplikacje.
•  Dostosować swój miks programów, aby lepiej osiągnąć swoje cele.

Skoordynowany program staje się czymś więcej niż sumą jego części: razem jest treścią dla budowania twojego plemienia, jak mówią społeczni guru. Skoncentruj swój program, tworząc swoją propozycję wartości i osobistą historię. Stale przeglądaj swój plan, ponieważ z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe trendy, szczególnie w mediach społecznościowych. Po przygotowaniu planu pracy dostępnych jest szereg usług, które pomogą Ci zaplanować i zautomatyzować posty na wielu platformach. Przyjrzyjmy się najpierw stosunkowo stabilnej części repertuaru cyfrowego - stronie internetowej, która służy jako centrum marketingowe dla większości firm. W dalszej części przyjrzymy się założeniu bloga i nawiązywaniu kontaktów z Twitterem i innymi platformami społecznościowymi.

Tworzenie strony internetowej od podstaw

Jeśli jesteś w biznesie od jakiegoś czasu, być może przeszłaś już przez kilka pokoleń. Jeśli tak, zastanów się przez chwilę, w jaki sposób powstały różne iteracje. Czy projekt graficzny pojawił się na pierwszym miejscu, zawierający jakąś "zastępczą" kopię, dopóki ktoś nie powiedział: "w porządku, daj mi teraz kilka słów, aby wypełnić przestrzenie"? To jest problem z większością stron internetowych - atrakcyjność graficzna przebija pismo. Dobra strona internetowa musi być solidnie zaplanowana i dobrze napisana. Badania dowodzą, że chociaż elementy wizualne kuszą i bawią, większość odwiedzających witrynę - niezależnie od branży - ceni słowa o wiele bardziej niż grafikę. Celem komponentu technologicznego witryny jest zapewnienie infrastruktury i zapewnienie, że odwiedzający mogą łatwo znaleźć to, czego chcą i intuicyjnie poruszać się po witrynie. Odpowiednio postrzegany, projekt i technologia służą temu, by słowa działały. Właśnie tam jest przesłanie. Dobrą wiadomością jest to, że biorąc pod uwagę dobre, elastyczne zasoby internetowe do projektowania i tworzenia własnej witryny, możesz stworzyć skuteczną witrynę. Jasne, wspaniale jest mieć zespół - najlepiej składający się ze specjalisty ds. marketingu, pisarza, projektanta i cyfrowego profesjonalisty. Ale jeśli jesteś samodzielnym biznesmenem z pewną strategiczną pomocą, nie ma problemu: jesteś samodzielnym biznesmenem z pewną strategiczną pomocą, nie ma problemu: jesteś najważniejszym klientem. Kto lepiej zna Twoją firmę?

Określanie celów, formatu i odbiorców

Aby określić, jakiego rodzaju witryny potrzebujesz i zacząć myśleć o treści, zastanów się, co chcesz osiągnąć. Zastanów się również nad kwestiami praktycznymi, takimi jak to, czy chcesz sprzedawać swój produkt lub usługę na stronie; czy interesuje Cię rynek lokalny, regionalny, krajowy czy globalny; i realistycznie, ile zamówień możesz zrealizować, jeśli wzbudzisz zainteresowanie. Strony internetowe również mają określone cele. Muszą: być odnajdywani przez osoby, które mają problem, który pomagasz rozwiązać; utrzymuj odwiedzających na stronie po przyciągnięciu; edukować ludzi o wartości Twojej usługi; komunikować, że jesteś godny zaufania, rozumiesz ich potrzeby i potrafisz je zaspokoić; przekonać odwiedzających do zamknięcia sprzedaży lub podjęcia innych działań; i niech wracają. Chcesz również skontaktować się z nimi bezpośrednio w przyszłości, dlatego zbieranie informacji kontaktowych ma wysoki priorytet.

Wybór formatu strony lub bloga

Różnice między blogami a stronami internetowymi są niewyraźne. Usługi online stały się na tyle wyrafinowane i przyjazne dla użytkownika, że możesz samodzielnie tworzyć dowolne medium. W rzeczywistości, jeśli zatrudnisz do tego profesjonalnego projektanta, prawdopodobnie zaadaptuje on szablon z internetowej firmy zajmującej się platformą programistyczną, takiej jak Wix (www.wix.com), Web.com (www.web.com) i WordPress (https://wordpress.com). Znajdź szablon, który Ci się podoba i na własną rękę, mając trochę czasu i cierpliwości na krzywą uczenia się, możesz stworzyć bloga, który wygląda jak blog: stronę, na której zaczyna się nowy wpis na Twój temat. Może też wyglądać i funkcjonować jako pełna witryna internetowa: wielostronicowa platforma reprezentująca Twoją firmę (lub Ciebie), która zawiera stronę główną i szereg dodatkowych stron, na przykład blog.

Biorąc pod uwagę charakterystykę odbiorców

Część 2 zawiera obszerną listę cech odbiorców, które mogą mieć znaczenie w przypadku całej ukierunkowanej komunikacji. Uzupełnij tę listę o czynniki demograficzne i psychograficzne, które dotyczą Twojej firmy. Na przykład, jeśli chcesz sprzedawać nowy gadżet technologiczny bezpośrednio konsumentom, oprócz podstawowych informacji - wieku, płci, zawodu, statusu ekonomicznego - Twoja lista może zawierać:

•  Stopień zaawansowania technologicznego lub zainteresowania kupującego
•  Nawyki zakupowe kupujących (jak kupują takie produkty, gdzie udają się po poradę)
•  Preferencje informacyjne kupujących (poziom szczegółowości, rodzaj informacji, sposób ich prezentacji)
•  Jak kupujący widzą problem, który rozwiązuje Twój produkt i jego znaczenie?

Marketerzy zalecają stworzenie szczegółowej persony lub awatara idealnego klienta. Aby to zrobić, pomyśl o swoich obecnych klientach, a jeszcze lepiej porozmawiaj z nimi o tym, dlaczego używają Twojego produktu, co skłoniło ich do zakupu i co im się w nim podoba. Tak jak łatwiej jest napisać wiadomość e-mail, wizualizując osobę, która ją przeczyta, tak skuteczniejsze jest szczegółowe poznanie, kim jest Twój klient online i zrozumienie jego potrzeb, punktów oporu oraz problemów, które rozwiązuje Twoja oferta. Możesz również wziąć pod uwagę drugorzędnych odbiorców produktu, takich jak sklepy sprzedające gadżet techniczny lub osoby, które mogą go kupić w prezencie. Zdefiniowanie wielu odbiorców nie oznacza, że musisz stworzyć witrynę, która służy wszystkim możliwym odbiorcom i celom. Łatwiej jest sprzedawać w węższych niszach i z czasem pogłębiać swój zasięg. Lub oczywiście stwórz więcej niż jedną witrynę.

Spróbuj: Góry wiedzy marketingowej są dostępne w Internecie oraz na kursach, warsztatach i książkach . Jeśli samodzielnie budujesz witrynę internetową i/lub firmę, ale brakuje Ci wiedzy marketingowej, wybierz zasób edukacyjny. Kiedy duże firmy tworzą lub modernizują strony internetowe, wnoszą do procesu całe działy marketingu i wieloletnie doświadczenie. Ćwicz myślenie jak marketer, a Twoja strona internetowa i całe przedsięwzięcie na pewno się powiedzie

Planowanie podstawowej strony internetowej

Tworzysz lub przebudowujesz stronę internetową bez biznesplanu lub konkretnego planu marketingowego? Wiadomość, że budowanie dobrej witryny internetowej zmusza Cię do rozwijania (lub aktualizowania i udoskonalania) obu w tym procesie, może okazać się dobrą lub złą wiadomością. Dobra strona internetowa zmusza Cię do skupienia całego myślenia biznesowego. Dlatego tak wiele osób płaci te duże pieniądze twórcom witryn. Jasne, pieniądze wspierają dobry projekt i jakość techniczną, ale sednem procesu jest strategia biznesowa. Załóżmy, że masz pomysł na usługę, która według Ciebie nadaje się do sprzedaży. Twoja pierwsza myśl jest taka, że potrzebujesz strony internetowej. Masz dużo entuzjazmu, ale nie masz planu marketingowego ani biznesplanu. Gdzie zacząć? Pokażę Ci, jak praktyczny proces centrowania na stronie internetowej może działać na przykładzie wymyślonego biznesu usługowego. Działa ta sama struktura myślenia za sprzedaż produktów lub służenie celom charytatywnym. A jeśli masz już stronę internetową, polecam wypróbowanie poniższego procesu, aby sprawdzić, czy znajdujesz miejsce na ulepszenia. Zrób swój własny plan na piśmie! Użyj tego podstawowego formatu. Pisanie to jedyny sposób, aby popchnąć swoje myślenie tam, gdzie trzeba. Mój pomysł na biznes: Naucz osoby starsze i niepełnosprawne fizycznie, jak korzystać z Internetu do rozrywki, nauki i spotkań towarzyskich.

Dlaczego: Moi dziadkowie mieszkają tysiące mil dalej i najwyraźniej byli znudzeni i samotni. Trenowałem ich i teraz są szczęśliwi. Czują, że ich świat się otworzył.
Cel: Zrób z tego biznes i sprzedawaj osobiste usługi coachingowe.
Publiczność: Osoby w podeszłym wieku, takie jak moi dziadkowie i ich dzieci lub wnuki, które mogą chcieć odebrać moją służbę jako prezent.
Ale to ogranicza mnie tylko do pracy lokalnej. Czy mogę myśleć bardziej? Dlaczego nie …

•  Korzystać z wideokonferencji online lub innych mediów, aby szkolić ludzi w dowolnym miejscu?
•  A co z rezydencjami seniora - czy mogę zaoferować grupową sesje?
•  A dlaczego nie ośrodki rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych?
Będę musiał zbadać praktyczność każdego nowego pomysłu, a jeśli się sprawdzi, zdecyduj, czy realizować je teraz, czy włączyć je do przyszłego planu.

Moje główne przesłanie: Ludzie z fizycznymi ograniczeniami nie muszą być znudzeni i samotni. Dzięki dzisiejszej superłatwej technologii i mnie, aby w razie potrzeby dostosować sprzęt, mogą nawiązywać przyjaźnie, uczyć się, grać w gry i bawić się. Potrzeba tylko trochę coachingu, a mam do tego szczególne kwalifikacje, ponieważ… . (To jest twoja propozycja wartości. Pomyśl o tym jako o przemówieniu windy dla swojej firmy. Komu to pomaga? Dlaczego to ma znaczenie? Dlaczego ty?)

Strategia przekazu - problemy odbiorców:

•  Ograniczeni fizycznie ludzie zamknięci w małym świecie są nieszczęśliwi i znudzeni
•  Bliscy czują się winni, że nie są tam więcej
•  Obiekty grupowe mają na celu utrzymanie radości seniorów i rozrywkę

Strategowanie przekazu - punkty oporu odbiorców:

Seniorzy lub ich bliscy mogą pomyśleć:

•  Nie są w stanie się uczyć
• Sprzęt będzie drogi
•  Szkolenie będzie drogie
•  Starsi padną ofiarą oszustw internetowych

Zakup online jest ryzykowny (dlaczego mieliby ci ufać?) Dobrym sposobem na burzę mózgów na temat punktów bólu i oporu jest użycie metody punktów do rozmowy. Potraktuj oba zestawy zdań jako pytania i odpowiedz na nie. W jaki sposób Twoja usługa rozwiąże problemy? Jak możesz zademonstrować, że potrafisz to zrobić? Jakie są twoje najlepsze odpowiedzi na punkty oporu? Daje to dobre wskazówki dotyczące treści dla całej witryny. Aby jeszcze bardziej skrystalizować swoje myślenie, dobrze jest na tym etapie rozważyć słowa kluczowe i wyszukiwane hasła. Utworzenie listy pomoże ci opowiedzieć swoją historię bardziej konkretnie i zwięźle, a będziesz musiał umieścić słowa na każdej stronie. Lepiej budować je od samego początku, niż próbować przeszczepiać je po fakcie. Gdy masz już na uwadze swoich odbiorców, cele i główne przesłanie, możesz przejść do budowania struktury witryny, która będzie odzwierciedlać te rozważania. Właściwie, nawet nazwisko gospodarstwa domowego, skorzysta z szansy. Właściwie, nawet firmy o nazwach domowych dokładają wszelkich starań, aby wyjaśnić, że jesteś we właściwym miejscu. Mogą mieć liczne i złożone strony internetowe, więc muszą informować klientów, że są we właściwym miejscu, aby dokonać płatności, znaleźć informacje o produkcie, złożyć reklamację i tak dalej. Nasze oświadczenie o pozycjonowaniu w Internecie Złote Lata może brzmieć:

Osobiście w południowej Gruzji lub online w dowolnym miejscu: coaching indywidualny lub w małej grupie, który umożliwia osobom z ograniczeniami fizycznymi kontakty towarzyskie, naukę, odkrywanie i rozrywkę online.

Możesz dodać kolejną linijkę, aby zwrócić się do dzieci seniora (na przykład: "Podaruj swojej ukochanej największy dar ze wszystkich: dzisiejszy najlepszy sposób na przeciwdziałanie nudzie i samotności poprzez łączenie się ze światem"). Możesz nawet zwrócić się do trzeciej grupy odbiorców, menedżerów domów seniora: "Rozrywka ludzi w ich złotych latach jest łatwa, jeśli wiedzą, jak korzystać z dzisiejszych niedrogich narzędzi, aby otworzyć swój świat przez Internet". Innym ulubionym elementem strony głównej jest pewnego rodzaju oferta, której nie można się oprzeć - zapisz się na bezpłatny blog, biuletyn, ebook, rozmowę wprowadzającą i tak dalej. To pogłębi Twój plan marketingowy. Masz takie materiały? Czy potrafisz je stworzyć i czy chcesz? Gdy już wyjaśnisz swój przekaz, zastanów się, jak przełożyć go na formę wizualną. Możesz zilustrować to zdjęciami, ale sprawić, by były autentyczne - nie zwykli ludzie ze zdjęć stockowych, ale prawdziwi klienci i prawdziwi pracownicy. Użyj wideo, jeśli możesz, aby zademonstrować sesję edukacyjną i przedstawić referencje od zadowolonych klientów. Zastanów się, czy przedstawić się odwiedzającym jako ciepłą, opiekuńczą i ekspertkę, którą jesteś.

Pisanie strony O nas

Czy wiesz, że po stronie głównej O nas jest najczęściej odwiedzaną stroną w różnych branżach? Często jest to część Twojej witryny typu make-or-break, która utrzymuje ludzi przy Tobie lub prowadzi ich do kliknięcia. Chcesz być najlepszą i najbardziej godną zaufania osobą na stronie O nas.W związku z tym:

•  Napisz w pierwszej osobie: używaj "ja", a nie "oni".
•  Skoncentruj się na rozwiązywaniu problemów w Twojej firmie.
•  Dostarcz swoją propozycję wartości w sposób przyjazny dla czytelnika - to, co oferuje Twoja firma, czego nikt inny nie robi.
•  Opowiedz swoją historię: dlaczego założyłeś firmę, dlaczego pasjonujesz się nią, co sprawia Ci satysfakcję, co oznacza dla Ciebie sukces odbiorców.
•  Przekształć swoje umiejętności lub możliwości produktu w korzyści dla klienta.
•  W razie potrzeby powiedz, dlaczego okazja jest wyjątkowa lub dlaczego jest to wspaniały czas - na przykład nowa technologia otwiera Internet na prawie wszystkich, po przystępnej cenie.
•  Dołącz dobre zdjęcie, na którym wyglądasz przyjaźnie, ale pewnie, i wideo przedstawiające, jak działasz, jeśli to możliwe.

Przytaczaj dowody swojego autorytetu, wiedzy i wiarygodności, ale nie kieruj nimi - to prawdopodobnie nudne. Żadnego życiorysu! Zobacz poświadczenia jako kopię zapasową do komunikowania się, kim jesteś oraz w jaki sposób i dlaczego możesz pomóc. Oto miejsce, w którym można przedstawić wizję tego, o ile lepsze życie (lub coś) będzie z tobą na zdjęciu. Dobra strona O nas zachęca czytelnika do zajrzenia do rzeczywistego produktu, przechodząc do Twoich usług lub innej strony. To kolejne dobre miejsce, aby zaoferować coś za darmo i zbierać adresy e-mail: "Umów się na bezpłatną 10-minutową konsultację już teraz!" "Zarejestruj się na nasze webinarium już teraz!" "Poproś o mojego darmowego ebooka!" "Przeczytaj mój bezpłatny biuletyn!" "Śledź mnie w tych mediach społecznościowych!" A jeśli nie ma "nas"? Następnie "Meet Jane" lub coś podobnego jest w porządku. Ale to nie jest wirtualny świat na darmo: większość konsultantów ma sojuszników na telefon i okazjonalnych partnerów zgodnie z występem. Nasz dyrektor generalny Golden Years Internet może zauważyć, pisząc stronę O nas, że w rzeczywistości musi potwierdzić swoje kwalifikacje z innymi ludźmi, takimi jak terapeuta zajęciowy i psycholog. Ten zespół również powinien być wprowadzony na stronie O nas.

Pisanie wewnętrznych stron

Po przygotowaniu strony głównej i O nas przejdź do napisania pozostałych stron, których wymaga Twój plan. Oto niektóre strony, których potrzebuje większość witryn.
•  Usługi i sposób ich działania: użyj jednego lub obu, aby poznać konkretne opcje i możliwości, które oferujesz. Opisz swoje usługi w żywy, zorientowany na użytkownika sposób i przeciwdziałaj wszelkim predyspozycjom do nieinwestowania w Ciebie - lista "oporów", którą zebrałeś wcześniej w tym rozdziale. Nasz przedsiębiorca internetowy Golden Years może potrzebować wyjaśnienia wyborów technologicznych i dlaczego są one przystępne cenowo i działają dla tej grupy odbiorców; jakie utrudnienia można uwzględnić; i różne poziomy usług, na początek. Staraj się jednak nie przeciążać tej sekcji. Zachowaj krótkie i rzeczowe opisy. Używaj obrazów tak często, jak możesz, aby skrócić swoje słowa.
•  Referencje: niektóre witryny poświęcają osobne strony na rekomendacje z pierwszej ręki. Niektóre rekomendacje rozproszone wszędzie, począwszy od strony głównej. Niektóre witryny robią obie te rzeczy. W każdym razie upewnij się, że są prawdziwe: nigdy nie pisz ich sam, ponieważ jakoś nie będą przekonujące. I nie wiesz, dopóki nie zapytasz, co klienci tak naprawdę cenią we współpracy z Tobą. To era marketingu szeptanego. Wierzymy, że inni kupujący, a nie oficjalne oświadczenia firmy. Nie przeocz tego zasobu i wartości, jaką mogą Ci dać w szczególności referencje wideo.
•  Kontakt: tutaj też bądź prawdziwy! W e-mailu używaj co najmniej imienia, a nie anonimowego adresu "info@"; podaj numer telefonu, jeśli możesz; oferuj wizyty telefoniczne; cytuj swoje specjalne, nieodparte oferty; i zbieraj informacje kontaktowe od odwiedzających w każdy możliwy sposób.

Musisz umieścić słowa kluczowe i wyszukiwane hasła na każdej stronie swojej witryny. I pamiętaj, że strony internetowe są globalne. Jeśli interesujesz się zasięgiem międzynarodowym, masz jeszcze więcej powodów, aby tworzyć witryny czytelne i łatwe w nawigacji.

Wskazówki graficzne dla stron internetowych

Jeśli pracujesz z grafikiem, nie daj się mu zastraszyć, bez względu na to, jak dobra jest! Lista kontrolna nakazów i zakazów dotyczących wizualnego charakteru Twojej witryny:

•  Wybierz projekt zorientowany na odbiorców. Na przykład starsza publiczność na ogół preferuje bardziej neutralne kolory, wyraźny typ, duże nagłówki i oczywiście zdjęcia ludzi takich jak oni.
•  Pomiń krzykliwe wstępy i muzykę. Uwzględnij tylko ,że istnieją oczywiste przyciski rezygnacji.
•  Unikaj taktyk, które przeszkadzają w łatwym czytaniu. Na przykład drobna czcionka, ruchliwe, skomplikowane projekty, więcej niż dwa lub trzy główne kolory i czcionka z przerwami (biała czcionka na czarnym lub innym ciemnym tle).
•  Nie używaj długich, gęstych bloków tekstu. Jeśli masz więcej niż kilka zdań tekstu, podziel go na krótkie akapity (od jednego do trzech zdań każdy) i dodaj elementy wizualne, podtytuły lub wypunktowania. Buduj w dużej ilości białej przestrzeni.
•  Ogranicz potrzebę przewijania. Ludzie znikają. W razie potrzeby podziel materiał na osobne strony.
•  W miarę możliwości używaj zdjęć, ilustracji i filmów, aby zminimalizować słowa. Ale nigdy nie używaj wizualizacji dla siebie (chyba że jesteś artystą lub fotografem). Widzowie nienawidzą ich.

"Badania użyteczności" to duży i kosztowny interes dla dużych organizacji. Chcą wiedzieć, w jaki sposób użytkownicy poruszają się po swoich witrynach, identyfikować przeszkody i rozumieć negatywne reakcje. Oni szczególnie chcą poznać wzorce śledzenia wzroku widzów podczas skanowania każdej strony. Ale możesz to zrobić sam!

Spróbuj: Stwórz własną grupę fokusową i przetestuj gotową lub niezakończoną witrynę. Nielsen Norman Group zaleca podejście "zrób to sam". Zebranie od jednej do sześciu osób (sześć jest idealne) i przyjaciół jest w porządku. Poproś ich, aby korzystali z Twojej witryny i uważnie obserwowali, gdzie się zatrzymują, zatrzymują i klikają. Obserwuj ich reakcje. Następnie poproś ich, aby porozmawiali o swoich doświadczeniach, a Ty powinieneś wymyślić plan ulepszenia własnej witryny bez żadnych kosztów. Zawsze pamiętaj, że dziś coraz więcej stron internetowych jest przeglądanych na ekranach smartfonów i mniejszych. Z miesiąca na miesiąc na naszych najmniejszych urządzeniach podejmowany jest coraz większy procent oglądalności i decyzji zakupowych. Jeszcze jeden powód, aby szybko przejść do sedna - wydobyć wiadomość - i zachować prosty i łatwy interfejs. Wreszcie, zawsze patrz na stronę internetową jako na rozwijające się dzieło. Nigdy nie jest "skończony". Aby funkcjonować tak, jak chcesz, musi być stale przemyślane i musisz inwestować w nowe, świeże treści. Gdy nasz trener internetowy Golden Years zaplanuje swoją podstawową witrynę, musi dalej rozwijać swój biznesplan za pomocą programu, który zwróci uwagę docelowych odbiorców na witrynę i rozszerzy jego myślenie poza witrynę. Nowe pytania: Jakie inne narzędzia i platformy mogę zastosować, aby rozwijać swój biznes: mówienie? Darmowe warsztaty? Film z YouTube'a? Grupy sieciowe? W jakie kanały internetowe powinienem zainwestować, aby promować się krzyżowo? Dla wielu osób pierwszym pomysłem do rozważenia jest blog, któremu przyjrzymy się dalej.

Tworzenie bloga

Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest wspieranie biznesu, budowa platformy wspierającej książkę lub doradztwo, zajmowanie miejsca w wirtualnym wszechświecie, nawiązywanie przyjaźni lub wpływanie na ludzi, blog może być Twoim ulubionym medium. Jednak blogowanie jest obecnie zatłoczonym polem, a zwrócenie uwagi na nowe może być trudne. Niektóre alternatywy dla tworzenia własnej witryny blogowej to publikowanie na platformie publikacyjnej LinkedIn (www.linkedin.com); Medium (https://medium.com), które zaprasza do "opowiedzenia swojej historii"; lub Quora (www.quora.com), która mówi, że jest to "miejsce do dzielenia się wiedzą i zrozumienia świata". Zapamiętaj także lokalne lub specjalistyczne blogi, do których możesz współtworzyć jako członek branży, stowarzyszenia lub sieci. Niezależnie od tego, który system dystrybucji wybierzesz, chyba że lubisz publikować samodzielnie, ważne jest, aby strategicznie zainwestować swój czas. Poznaj swoje cele: na przykład, aby zdobyć autorytet, utrzymać świeżą witrynę, znaleźć fanów dla swojej usługi i tak dalej. I oczywiście poznaj czytelników, których chcesz. Zaplanuj promocję swojego bloga za pośrednictwem poczty e-mail i mediów społecznościowych i umieść go w swoim podpisie e-mail oraz we wszystkich pisanych artykułach. Śledź wyniki, aby sprawdzić, czy Twoja inwestycja czasowa się opłaca, ale pamiętaj, że ustalenie odbiorców wymaga czasu i częstotliwości publikowania. Opinie są różne, ale ogólnie zgadza się, że bloger musi publikować nowe materiały co najmniej raz w tygodniu. Z drugiej strony tendencja do doceniania długich treści sugeruje, że mniej postów zawierających szczegółowe treści działa lepiej. Dokonaj oceny zgodnie z charakterem materiału, publicznością i osobistymi możliwościami. Ogólnie rzecz biorąc mniej niż 500 do 750 słów (półtora do dwóch stron z pojedynczymi odstępami) po prostu nie interesuje większości ludzi. Badania potwierdzają, że wnikliwe blogi zawierające ponad 2200 słów (więcej niż pięć stron z pojedynczymi odstępami) są najbardziej czytane i najbardziej cenione. To naprawdę nie jest zaskakujące. Większość z nas przeszła już przez reakcję "wielkiego samorodka" i chce prawdziwej substancji, która czegoś nas uczy. Nic dziwnego, że niektórzy doradcy mówią teraz, że spójrz na podcasting, stosunkowo mało popularne medium lub wideo, które coraz bardziej dominuje na platformach internetowych. Ale blogowanie pozostaje atrakcyjne i stanowi kluczową część "treści". Proces pisania artykułów jest bardzo podobny do pisania bloga, jeśli aspirujesz do pojawienia się w publikacji drukowanej lub internetowej. Oba formaty wymagają solidnej treści, ale artykuł jest bardziej "ostrożnym" przedsięwzięciem, które wymaga bardziej tradycyjnej struktury: początku, środka i końca. Blog może być bardziej zrelaksowany i spontaniczny - bardziej osobisty. Może koncentrować się na jednym wątku tematu, podczas gdy artykuły zwykle muszą mieć szeroką perspektywę. Ale te linie też się zacierają.

Spróbuj: Napisz plan swojego bloga, korzystając z jednej lub kilku z tych metod:

•  Przemyśl swoje cele i docelowych odbiorców. Czego potrzebują czytelnicy, których chcesz? Jakie problemy muszą rozwiązać, w których możesz pomóc? Co ich interesuje? Co możesz udostępnić, co będą cenić?
•  Przeanalizuj swoją specjalną wiedzę, doświadczenie i zainteresowania. Czy masz specjalny dostęp do ciekawych źródeł? Czy potrafisz powiązać swoją wiedzę z jakimiś trendami? Czy jesteś czymś pasjonatem lub wystarczająco ciekawym tematu, aby poważnie się o tym dowiedzieć?
•  Sprawdź, gdzie mieszka już Twoja publiczność. O czym czytają, o czym rozmawiają, w czym uczestniczą? Które blogi cieszą się wśród nich największą popularnością i jakie tematy? Przestudiuj blogi konkurencji, aby lepiej zrozumieć swoich odbiorców i poszukaj niszowych obszarów, które nie są omawiane, a przynajmniej nie tak bardzo.
•  Spójrz na swoje hobby lub silne zainteresowanie. Znam PR-owca, który bloguje o bieganiu i lekarza, który bloguje o muzyce klasycznej. Działa to najlepiej w celach biznesowych, jeśli chcesz przekazać "osobowość" lub chcesz głównie wnosić wkład i łączyć się z innymi entuzjastami. Wiele osób, które to praktykują, jest przekonanych, że z czasem łączy się to z zainteresowaniami biznesowymi.
Zanim zaangażujesz się w dany temat, sprawdź rzeczywistość, aby zobaczyć, ile podobnych materiałów jest już dostępnych, konkurując o uwagę czytelnika - i jak dobry jest.

Wybór najlepszego tematu

Podczas warsztatów pisarskich dla specjalistów od komunikacji poprosiłem wszystkich o stworzenie planu osobistego bloga i sporządzenie listy dziesięciu tematów. Niektórzy wybrali przyczynę, taką jak pożywne jedzenie z przygotowanymi potrawami lub modne ubieranie się dla kobiet z nadwagą. Wielu chciało podzielić się swoimi opiniami na temat filmów, książek, programów telewizyjnych lub ogólnie życia. Pewien młody człowiek przedstawił pomysł "oto, co myślę" i zapytałem go, kto, poza kilkoma znajomymi, wyobraża sobie, że przeczyta takiego bloga. Czy ten blog może być tak zabawny, że osoby, które go napotkają, będą dbać o jego opinię? A jak zbudować zwolenników czegoś tak amorficznego?
Kilka pytań później okazało się, że młodzieniec od wczesnych lat młodzieńczych, który zapłacił za studia, oddawał się pasjonującemu hobby. Pracował jako didżej na imprezach. Czy mógłby pomyśleć o tematach związanych z DJ-ami, o których mógłby pisać? Natychmiast wymyślił długą listę pomysłów na dzielenie się profesjonalnymi narzędziami i technikami.
Idealnym wyborem dla tematu Twojego bloga może być coś, na czym Ci zależy, o tym, że Cię fascynuje, podnieca, wzbudza ciekawość lub po prostu wydaje się ważny. Podobnie jak DJ-amator, możesz mieć prawdziwe doświadczenie lub pomysły, którymi możesz się podzielić. Świetne blogi wynikają z niemal każdego rodzaju skupionej pasji, połączonej z wiedzą i chęcią dzielenia się. Czy blog DJ-ski pomoże profesjonaliście PR, o którym mówiłem, w jego karierze? Myślę, że tak, ponieważ jego szczególna wiedza czyni go wyjątkowym. Wraz z innymi referencjami może to łączyć go z PR dla branży rozrywkowej. Blogerka, która koncentruje się na swoim bieganiu, jest mniej niezwykła, ale jeśli wykonuje dobrą robotę, odkrywając nowy sprzęt i techniki, zamiast tylko opowiadać o swoich osobistych doświadczeniach, ma większą szansę na zdobycie fanów, którzy jej ufają i od dawna termin miękkiej sprzedaży. Blogi instruktażowe są nieskończenie atrakcyjne i odnoszą sukcesy. Najlepiej, gdybyś przedstawił coś nowego lub przynajmniej nowe spojrzenie na temat, ale ludzie również doceniają artykuły podsumowujące, które gromadzą dobre pomysły i informacje dla nich. Podaj należne uznanie, podając źródło i podając do niego link. Kiedy prowadzisz bloga, aby wesprzeć organizację, w której pracujesz, lub własne przedsiębiorstwo, używaj tych samych kryteriów do identyfikowania tematów. Poznaj możliwości tematyczne, takie jak:

•  Część pracy lub usługi, na której najbardziej Ci zależy
•  Rzeczy, do których masz specjalne spostrzeżenia lub dostęp
•  Wskazówki wewnętrzne i zakulisowe wglądy w organizacje (szczególnie skuteczne, jeśli firma lub organizacja non-profit ma rzeszę fanów)
•  Wysoce wyspecjalizowane informacje dla maniaków z Twojej dziedziny
•  Ogłoszenie i analiza nowych produktów

Historie i przykłady tego, w jaki sposób klienci korzystali z produktu lub usługi lub w jaki sposób im pomógł;

Nie powinienem tego mówić, ale zrobię: Nie krytykuj swojego pracodawcy na blogu, jeśli chcesz zachować pracę!

Rozwijanie tonu i stylu

Pisz w prosty, bezpośredni, konwersacyjny sposób. Wiem, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Użyj technik opisanych w Części 1, aby pisać wyraźnie, ściśle i przejrzyście. Potrzebna jest progresywna edycja, aby pozbyć się plew i kwiecistego języka, który denerwuje czytelników online. Nie zdziw się, jeśli również staranne edytowanie brzmi spontanicznie, chyba że masz do tego naturalny dar. Aby zabrzmieć nieformalnie, ale autorytatywnie, zamień aktywne, interesujące czasowniki na nudne, a krótkie słowa na długie; i pracuj w rytmie, który zmienia długie i krótkie zdania i dobrze czyta na głos. Nie pontyfikuj! Rozmawiasz z przyjaciółmi. Może się okazać, że masz naturalnie indywidualny głos. Lub możesz rozwinąć jeden z czasem. Ale nie przejmuj się tym. Jeśli dostarczasz dobre treści naturalnym głosem, zgodnie z radami zawartymi w tej książce, wszystko jest w porządku. Oczywiście dostosuj ton do publiczności. Na przykład prawnicy i księgowi jako grupa nie rozproszyli się jeszcze, więc prawdopodobnie wymagają bardziej formalnego tonu niż fani piłki nożnej lub niedoszli didżeje. Blogując, zawsze bądź pozytywnie nastawiony i optymistyczny - nawet jeśli piszesz krytyczne recenzje filmu, książki, produktu lub pomysłu. Uważaj na krytykowanie czegokolwiek lub kogokolwiek osobiście, a przynajmniej bądź przygotowany na reperkusje. I nigdy nie atakuj ani nie oczerniaj nikogo osobiście. Takie postępowanie jest złe maniery i za każdym razem rani. Co więcej, ryzykujesz, że zostaniesz pozwany.

Tworzenie magnetycznych nagłówków

Nagłówki mają kluczowe znaczenie dla tego, aby Twój post został zauważony zarówno przez czytelników, jak i wyszukiwarki. Jeśli przyciągasz ludzi przez e-mail lub media społecznościowe, muszą być wyraźne i przesadzone. Zachowaj ich szczerość - ale trochę nie do odparcia. Rozpocznij myślenie od tego, w jaki sposób informacja jest korzystna dla czytelnika: czy dowie się, jak zrobić coś szybciej, lepiej, taniej? W jakiś sposób poprawić swoje życie? Obserwuj, co Cię ujmuje i dostosuj podejście do siebie.

Bezpłatne to zawsze świetna obietnica: DARMOWE szablony do pisania biznesowego uczynią Cię gwiazdą
Dzielenie się sekretami jest wspaniałe: to, czego nie dzieli twój lekarz, może cię zabić!
Apel o oszczędzanie pieniędzy: 40% zniżki na miesięczne zapasy ulubionej karmy dla psów
Obietnica nauczenia czytelników, jak coś robić, kusi: Naucz się grać na pianinie jak solista przez dwie godziny tygodniowo!
Pytanie może skłonić: czy wiesz, co twoja dziewczyna ogląda w telewizji, gdy cię tam nie ma?
Uważaj na swoją skrzynkę odbiorczą dla grabberów. Oto kilka, które skłoniły mnie do kliknięcia i przeczytania dzisiaj:
Zwiększ zaufanie cyfrowe… "Łatwy sposób"

Jak działa marketing empiryczny: 7 pouczających wskazówek

Jak często należy prać ubrania?
Jak odzyskać siły po długim locie według personelu pokładowego?

Pierwsze dwa to zawsze popularne "listy" - tekst uporządkowany wokół listy pomysłów - które przemawiają, obiecując konkretne, przydatne informacje w zwięzły i przystępny sposób. Trzeci brzmiał fajnie, a czwarty otworzyłem, bo niedługo wybieram się na wycieczkę. Wyczucie czasu może być wszystkim - jednym z powodów, dla których doświadczeni blogerzy okresowo poddają recyklingowi materiały z lub bez nowego punktu widzenia.

Nie używaj nagłówka, aby obiecać coś, czego nie dostarczysz. Jeśli próbujesz dotrzeć do węższej niszy niż zwykły skaner, możesz być mniej sensacyjny, ale dostosuj pomysły do swoich celów. Oto jak może pomyśleć nasz znajomy, który prowadzi usługę coachingu internetowego Golden Years. Przejrzał już swoje cele, odbiorców, punkty sprzedaży i punkty oporu klientów, więc potrzebuje tytułu i zestawu tematów. Wstępny tytuł bloga może brzmieć "Internet w Złotych Latach" i niektóre możliwe tematy:

6 najlepszych wyborów sprzętu dla odkrywców Internetu w wieku powyżej 70 lat
Darmowy! 10 kursów online idealnych dla osób w wieku powyżej 75 lat
Nauka obywatelska: niesamowity nowy sposób pomocy naukowcom przez seniorów
Jak rozpoznać oszustów internetowych, którzy polują na seniorów?
Gry online dla seniorów: Od warcabów do szachów, mahjong do Go
Ćwiczenia dla seniorów - 8 najlepszych programów online

Korzystanie z progresywnych podtytułów

Dzielenie tekstu bloga za pomocą podtytułów służy wielu celom: pomaga uporządkować pomysły, dodaje białą przestrzeń i pozwala ludziom czytać. Jeśli używasz formatu listy, wiesz z góry, jak pisać swoje podtytuły, po jednym dla każdego z wymienionych punktów. Podtytuły co kilka akapitów sprawiają, że materiał wygląda na czytelny. Czego nie lubić? Korzyści nawet z krótkiego bloga. Alternatywnie pogrub pierwszą frazę lub zdanie każdego elementu, aby uzyskać efekt podobny do podtytułu. Pisanie dobrych podtytułów jest również omówione w rozdziałach 3 i 6, a także w rozdziale 6 poświęconym pisaniu silnych leadów. I tak, wyszukiwane hasła mają zastosowanie i powinny być umieszczone na początku nagłówka i leadu.

Spróbuj tego: jeśli potrzebujesz inspiracji do potencjalnych tematów i nagłówków, oto świetny sposób na ich znalezienie. Eksperymentuj z internetowym generatorem nagłówków. Oto dwa, które lubię i wyniki, które uzyskałem, gdy jako mój temat wpisałem "pisanie biznesowe":

Generator tematów blogów HubSpot www.hubspot.com/blog-topicgenerator
Najgorsza rada, jaką kiedykolwiek słyszeliśmy o e-mailach
Generator pomysłów na treści Portent www.portent.com/tools/titlemaker
Dlaczego pisanie w biznesie boi się prawdy

Nawiązywanie kontaktów z Twitterem

Twitter stał się poważnym medium komunikacyjnym i sieciowym pomimo nudnej "gadki", która wciąż go charakteryzuje, oraz wszystkich oświadczeń, że nie zmienia się wystarczająco szybko i jest nieuchronnie skazany na zagładę. Ostatnio sprawdzałem, że społeczność Twittera miała 317 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie wysyłających średnio 500 milionów tweetów dziennie. Ponadto około 25 procent dziennikarzy ma zweryfikowane konta, podobnie jak 83 procent światowych liderów. Istnieje wiele powodów, aby aktywnie uczestniczyć w tej platformie. Tworzenie wpływowej i przydatnej zawodowo obecności na Twitterze wymaga zaangażowania. Aby Twoje tweety wywarły wpływ i zyskały znaczną liczbę fanów, guru mediów społecznościowych radzą, abyś wysyłał ich co najmniej 5 do 10 dziennie. I muszą być dobre. Jeśli uważasz, że wskazówki dotyczące pisania nie dotyczą 140-znakowego tweeta, z pewnością nie jesteś sam. Jednak w kontekście biznesowym niechlujnie napisane tweety działają przeciwko tobie. Pospiesznie pisane wiadomości sprawiają, że wyglądasz jak lekka. Użyj wszystkich narzędzi do edycji w Części 1, aby wiercić aż do twojego przesłania zwięźle bez poświęcania jego życia. Traktuj każdy tweet jako publiczne oświadczenie, które jest nieusuwalną częścią twojego profilu online. Możesz użyć @ przed dojściem do Twittera, aby wysłać prywatną wiadomość, ale nadal można ją znaleźć. Załóżmy, że kiedy ubiegasz się o pracę, menedżer ds. rekrutacji sprawdzi Twoje konto na Twitterze nie tylko po to, aby sprawdzić, czy nie publikujesz czegoś godnego nagany, ale także po to, aby zobaczyć, jak myślisz. Więc upewnij się, że myślisz! Znam wiele osób zatrudnionych, ponieważ pracodawca znalazł i polubił ich tweety, a także kilka - w tym głośne sprawy - w których bezmyślny tweet kosztował ich całą karierę. Traktuj Twittera z szacunkiem. Każdy tweet powinien być jak najbardziej zrozumiały i zrozumiały dla większości ludzi. Oznacza to edycję ich zarówno pod kątem jakości pisania, jak i zadowolony! Żadnych skrótów ani tajemniczych akronimów. Po drugie, twórz tweety, aby dostarczać wartość, a nie dzielić się swoją ulubioną przekąską. Po trzecie, nigdy nie pisz niczego, co mogłoby zawstydzić Ciebie lub kogokolwiek innego teraz lub za 20 lat. Wyszukaj "zhańbionych polityków" w Internecie, jeśli potrzebujesz przypomnienia o tym, co może się wydarzyć.

Planowanie swojego programu na Twitterze

Losowe tweetowanie daje losowe wyniki. Świadomie stwórz program na Twitterze, który będzie pasował i uzupełniał twoją stronę internetową, blog, wideo, inne inwestycje w media społecznościowe, a także media tradycyjne (na przykład twoje materiały drukowane i prezentacje). W przeciwieństwie do oficjalnych mediów, takich jak życiorysy, Twitter daje Ci możliwość pokazania swojej osobowości i indywidualności. Ale nie idź na luzie. Staraj się ostrożnie spontanicznie. Podejmij aktywną decyzję o tym, kim chcesz być i upewnij się, że persona jest odpowiednia do Twoich celów i docelowych odbiorców. Czy chcesz stać się autorytetem w swojej dziedzinie? Zbuduj obserwujących? Przyciągasz ludzi do swojej witryny lub bloga? Znajdź pracę? Nawiąż kontakt z ludźmi o podobnych poglądach - czy może wpływowymi? Podobnie jak w przypadku platform społecznościowych, które omawiam w poprzednich sekcjach, określ strategię, do której chcesz dotrzeć, najlepsze treści i stopień inwestycji. Nigdy nie ma dobrej strony demonstrowania złego humoru, złego ducha lub sarkastycznego nastawienia - bez względu na to, jak wspaniałe jest to uczucie przez dziesięć sekund. Jeśli rozpoznajesz siebie jako kogoś, kto regularnie ma ochotę wysyłać gniewne lub nieprzemyślane tweety, użyj funkcji Twittera zaplanowanego/opóźnionego publikowania lub aplikacja, która opóźnia publikowanie, dopóki Twój lepszy anioł nie będzie miał szansy przejąć steru.

Wskazówki dotyczące tweetowania

Podobnie jak w przypadku innych platform, bądź na bieżąco z trendami i funkcjami. Twitter stał się bardzo "wizualny", ponieważ użytkownicy odkrywają, że zdjęcia, infografiki i filmy wykładniczo zwiększają prawdopodobieństwo, że wiadomość zostanie przeczytana i udostępniona. Dla większości ludzi ponowne tweetowanie jest celem gry, ponieważ w ten sposób powiększasz swoją publiczność. Oto więcej wskazówek dotyczących skutecznego tweetowania:

•  Wykonaj dobrą robotę w mini-bio i spróbuj uzyskać żywy opis, który skrystalizuje Twoją wyjątkowość i użyje słów kluczowych. Własny Bio Generator Twittera pomaga skutecznie opisać siebie w tym medium. I zrób wszystko, aby zapewnić sobie dobre zdjęcie tak, jak chcesz, aby było widziane.
•  Znajdź osoby i grupy, które Cię interesują. Własna funkcja wyszukiwania na Twitterze umożliwia znajdowanie określonych osób, marek, klientów i klientów, ofert pracy, rozmów z hashtagami i wiadomości. Możesz także przeszukiwać Twitter, aby znaleźć wyszukiwane hasła używane w rozmowach, które chcesz obserwować.
•  Słuchać. Tak jak wahasz się pogrążyć w rozmowie towarzyskiej przed wysłuchaniem tego, co już się dzieje, poświęć czas na zapoznanie się z tym, co mówią do siebie ludzie, którzy Cię interesują. Zwróć uwagę na ton i treść rozmowy. Poszukaj nisz, w których czujesz się komfortowo - na przykład pytania, na które możesz odpowiedzieć, lub temat, na który możesz pożytecznie skomentować.
•  Promuj ponowne tweetowanie. Utrzymuj tweety nawet krótsze niż 140 znaków w zakresie 100 znaków, aby zachęcić innych do ponownego tweetowania twoich wiadomości z własnymi komentarzami. Użyj bitly.com (https://bitly.com), aby zmniejszyć przestrzeń potrzebną do przesyłania linków i adresów URL. Używaj hashtagów (na przykład #businesswriting), aby zidentyfikować temat i znaczenie; to poszerza twoją publiczność poza twoich własnych obserwujących.
•  Podziel się treścią. Dziel się czymkolwiek - wiadomościami, pomysłami, wskazówkami na podstawie Twoich ekspertyz, wgląd w wydarzenia, fragment dobrego wykładu, który usłyszeliście, wgląd z konferencji, linki do czegoś interesującego, ponowne tweety z wiadomościami innych osób - wierzysz, że inni to docenią. I dziel się odkryciami: blogami, artykułami, książkami, komentarzami innych osób, obrazem, inspirującym cytatem.
•  Powtarzaj się rozsądnie. Wielu guru mediów społecznościowych poleca wysyłanie tych samych lub nieco innych tweetów kilka razy dziennie, ponieważ różni odbiorcy nadrabiają zaległości w różnych porach. Użyj narzędzia do zarządzania, aby zaplanować swoje tweety, które będą również sygnalizować, gdy otrzymasz odpowiedź.

Nie sprzedawaj stale ani nie promuj się. Tak, możesz zwrócić uwagę na nowy wpis na blogu, wydarzenie, warsztat, artykuł, książkę, ulepszenie produktu lub usługi. Może również wypłacać dywidendy, aby ludzie wiedzieli, gdzie jesteś - na przykład na konferencji lub podczas podróży. Ale oprzyj się pokusie promowania siebie lub swojej organizacji za każdym razem, gdy tweetujesz. Szybko zostaniesz zdyskontowany jako samolubny. Niektóre mądre głośniki wysokotonowe kierują się praktyczną zasadą: Autopromocja raz na cztery, max. Możesz także używać Twittera w sposób, który duże firmy uznają za wartościowe. Aby przeprowadzić badania, które w innym przypadku byłyby bardzo kosztowne, przeprowadzaj ankiety, korzystaj z crowdsourcingu. Chcesz przetestować swoją nową kopię witryny? A może pomysł na konkurs? Zaproś swoją sieć do odwiedzenia Twojej witryny i komentowania. Potrzebujesz pomysłu na uznanie pracowników? Lub porady, jakie logo zastosować? Zgaś słowo. Badania nad mediami społecznościowymi i witrynami sieciowymi są intensywne, po części dlatego, że cyfrowy charakter ułatwia generowanie statystyk. Badania nawet nam mówią ,że najlepszy czas na korzystanie z każdego kanału. Najpopularniejszy czas na tweetowanie to od południa do 13:00. - ale tweety wysyłane wczesnym rankiem częściej są w południe i 13:00. - ale tweety wysyłane wczesnym rankiem są częściej klikane i ponownie tweetowane. Bardziej prawdopodobne jest, że wyślesz wtedy wesołą, optymistyczną wiadomość. Tweety są najczęściej ponownie tweetowane, gdy są publikowane między 15:00 a 18:00. ponieważ ludzie są wtedy zmęczeni i wolą polegać na tweetach innych osób. Oczywiście możesz pisać wszystkie swoje tweety, gdy jesteś w dobrym nastroju, zgodnie z wewnętrznym zegarem i korzystać z usługi dystrybucji w mediach społecznościowych, aby karmić je w ciągu dnia. Strefy czasowe są czynnikiem komplikującym.

Pisanie profili online

Profesjonalne sieci internetowe, takie jak LinkedIn (www.linkedin.com), XING (www.xing.com) i Ryze (https://ryze.com), są dobrymi łącznikami biznesowymi dla wielu osób i są ogólnie uważane za "profesjonalne " Media społecznościowe. Moje wskazówki dotyczą profili na LinkedIn i podobnych witrynach sieci biznesowych. Aby dostosować te pomysły do innych mediów, przeczytaj partię profili w witrynie lub usłudze, do której chcesz dołączyć, i zobacz, jakie podejście działa najlepiej. Użyj tego stylu i wytycznych medium. Ogólnie rzecz biorąc, profil online to szansa na lepsze komunikowanie się osobowości niż w CV. Pisanie w pierwszej osobie działa najlepiej, ponieważ automatycznie przyjmujesz bardziej osobisty ton i pojawia się prawdziwe uczucie. Pisz z poczuciem, dokąd chcesz się udać, a nie tylko gdzie byłeś i jesteś teraz. Dopasuj swój profil do swoich wielkich celów. Możesz użyć obszaru nagłówka, aby wymienić to, co robisz, i odwołać się do wyszukiwarek za pomocą wyszukiwanych haseł. Na przykład:

Pisanie biznesowe. Funkcje magazynu. Warsztaty pisania. Projekty wydawnicze.

Następnie stwórz silne oświadczenie otwierające, które natychmiast powie ludziom, co chcesz, aby o tobie wiedzieli. Niespodzianka! Możesz to zaczerpnąć ze swojego oświadczenia o podstawowej wartości lub ze swojej historii. Na przykład:

Kiedy zdałem sobie sprawę, jak większość ludzi jest przerażona siedzeniem na fotelu dentystycznym, postanowiłem znaleźć sposób na uczynienie tego doświadczenia bardziej pozytywnym - coś, na co ludzie będą czekali. Albo prawie.

Jeśli starasz się o zmianę zawodową lub nową pracę, skorzystaj z okazji, aby to powiedzieć: jestem specjalistą od public relations ze świetnym doświadczeniem w branży rozrywkowej. Moją szczególną miłością jest kultura hip-hopowa. Chcę połączyć moje dwie pasje. Udane materiały online nie są zgodne z formułą. Eksperymentuj i badaj profile, które lubisz, zarówno w swojej dziedzinie, jak i poza nią, i wyciągaj z nich własne lekcje. Kilka wskazówek i możliwości:

•  Podziel się swoim entuzjazmem i pasją do tego, co robisz.
•  Dołącz osiągnięcia, z których jesteś najbardziej dumny.
•  Pomiń pustą retorykę i przejdź do mosiężnych pinezek; to, co faktycznie robisz i co to oznacza, jest zawsze ciekawsze.
•  Wiesz, co chcesz osiągnąć dzięki temu profilowi - znajdź nowych klientów?
•  Połącz się z branżą? Zaprezentować umiejętności twórcze? Uzyskać wiedzę specjalistyczną?
Jak zawsze, napisz do konkretnych odbiorców, aby osiągnąć określone cele.

Korzystanie z platform mediów społecznościowych

Facebook (www.facebook.com), pionier w mediach społecznościowych, rozpoczął swoją działalność jako łącznik międzyludzki dla Uniwersytetu Harvarda i rozprzestrzenił się w całym kraju, a następnie na arenie międzynarodowej. W końcu świat biznesu zorientował się, że witryna jest wspaniałym narzędziem marketingowym i niemal obowiązkowe jest, aby przedsiębiorstwa duże i małe reprezentowały się za pomocą strony biznesowej na Facebooku. Większość platform mediów społecznościowych, które powstają, postępuje zgodnie z podobnym wzorem. Entuzjazm młodych ludzi dla platformy staje się trudny do zignorowania, a marketerzy gromadzą się. Nic dziwnego - chcą dotrzeć do kupujących odbiorców, którzy obecnie stanowią 25 procent populacji i opierają się reklamom w tradycyjnych mediach w telewizji i gazetach. Profesjonaliści uczą się korzystać z medium. Wtedy młodych ludzi przyciąga coś nowego i medium. Wtedy młodych ludzi przyciąga coś nowego i schemat się powtarza. Najmodniejsze platformy społecznościowe są najczęściej używane przez nastolatków i duże, bogate w zasoby przedsiębiorstwa. Coraz więcej z nich poświęca całe działy na media społecznościowe i zespoły dla każdej wybranej przez siebie platformy. Jeśli jesteś samotny lub prowadzisz małą firmę, zdobycie wiedzy na temat efektywnego wykorzystania mediów chwili jest wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie jesteś cyfrowym tubylcem. Aby produktywnie korzystać z aplikacji społecznościowej, musisz przestrzegać warunków określonych przez odbiorców, do których chcesz za jej pośrednictwem dotrzeć. Dla pokolenia Z i młodszych milenialsów chodzi o dobrą zabawę. Fajnie jest dzielić się tym, co dzieje się w ich życiu i życiu ich przyjaciół, śmiechem lub chwilą inspiracji; fajnie jest znaleźć nowe połączenia i społeczności; i fajnie jest eksperymentować z funkcjami witryny - filmami, filtrami, naklejkami, emotikonami - i tworzyć oryginalne posty, które demonstrują ich indywidualność i kreatywność. Entuzjaści mediów społecznościowych również chętnie się czegoś dowiedzą, pod warunkiem, że jest to praktyczne i zabawnie przedstawione. I zdecydowanie są kupującymi, jeśli podejdzie się do nich w tym samym duchu ich osobistego przekazu. Jawna promocja, która nie jest interesująca, jest zniechęceniem. Stawanie się coraz nowszym i bardziej lśniącym jest znakiem rozpoznawczym platform społecznościowych. Często zmieniają swoje parametry i w rzeczywistości muszą to robić, aby utrzymać swoją bazę użytkowników i ją rozwijać. Poza tym, kto wie, ilu programistów jest w garażach i laboratoriach komputerowych, wymyślając teraz bardziej olśniewające nowe opcje? To, co utrzymuje się na stałym poziomie, to potrzeba strategicznego korzystania z platform i rozwijania własnego sposobu na wyprzedzanie zakrętów i dostosowywanie się do następnej wspaniałej rzeczy, którą wybierzesz. Oto moje rady w pigułce, jak opracować strategię content marketingową dla mediów społecznościowych, tak wszechstronną, jak tylko potrafię.

Angażowanie się w media społecznościowe

Najpierw przygotuj się na ogólną strategię i wybierz platformy w oparciu o czynniki przedstawione w Części 11. Zapoznaj się z analizą cech pokoleniowych w rozdziale 2. Bardzo ważne jest, aby dane demograficzne dotyczące marketingu zgadzały się z wyborami platformy. Jeśli na przykład chcesz dotrzeć do osób poniżej 24. roku życia, Snapchat to Twoja gra. Poznaj swoje przesłanie, o którym mowa w rozdziale 9, a następnie jesteś gotowy do:

•  Zainwestuj czas w wybraną platformę. Chłoń jego styl, obserwuj najpopularniejszą tematykę, identyfikuj jej konwencje, znajdź i śledź liderów branży i marki podobne do Twojej. Znajdź społeczności, które najbardziej odpowiadają Twoim zainteresowaniom. Jakie treści preferują?
•  Przeglądaj strumienie treści, które możesz tworzyć. Twoje treści powinny reprezentować Twoją markę w sposób, który łączy się z wybranymi odbiorcami. Co możesz udostępnić, co jest zabawne, zabawne, zaskakujące, prowokujące do myślenia i/lub edukujące w ciekawy sposób? Zamiast jednorazowych postów szukaj motywów, które możesz opracować, które same zasugerują przepływ pomysłów.
•  Ćwicz narzędzia swojej platformy. Każda platforma udostępnia instrukcje typu howto, ale w Internecie można znaleźć wiele pomocnych wskazówek i hacków, takich jak Wypróbuj YouTube. Zaplanuj korzystanie z udogodnień społecznościowych, takich jak hashtagi, które działają na różnych platformach i osadzonych linków, aby przyciągnąć ludzi do Twojego bloga, oferty specjalnej lub czegoś szczególnie interesującego.
•  Twórz posty, które dostarczają wiadomość wizualnie na Snapchat, Facebook, Instagram i inne platformy. Jak możesz przełożyć swoje pomysły na formaty wizualne? Infografiki to dobry sposób na dostarczanie pisemnych informacji w witrynach, które są zasadniczo wizualne, takich jak Pinterest. Zdjęcia z nałożonymi napisami nadają znaczenie obrazom i podobają się widzom. Popularna jest mieszanka zdjęć i filmów.
•  Twórz posty z treścią. Staraj się być trafny, zabawny i interesujący, ale nie zbieraj polubień dla siebie! Dostarcz coś prawdziwego, co Twoi fani docenią i będą chcieli podzielić się ze znajomymi. Unikaj oczywistej promocji marki, od której użytkownicy będą się wstydzić. Najlepszą radą we wszystkich sieciach społecznościowych jest jakość, a nie ilość. Napisz najlepiej! W ostatecznym rozrachunku słów może być niewiele, ale niech będą dobrze dobrane i poprawne. Styl społecznościowy jest swobodny i przewiewny, zwięzły i przejrzysty: przekazuj pomysły w prosty i natychmiastowy sposób. Masz tylko 5 sekund, aby zaangażować ludzi na tyle, by zostać z Tobą nawet na krótki post! Jeśli platforma zapewnia miejsce na krótkie biografie, sprawdź, jak inni piszą swoje i stwórz odpowiednią. Dołącz dobre zdjęcie, kiedy możesz. Personalizacja Twojej tożsamości jest ważna. Pomaga w tym również pokazanie odrobiny osobowości i humoru.
•  Buduj na tyle sposobów, ile możesz wymyślić, aby ludzie mogli aktywnie uczestniczyć. Przeprowadzanie ankiet i raportowanie na ich temat; zadawać pytania; zapraszać zdjęcia i filmy, zwłaszcza jeśli oferują możliwości selfie; zachęcać fanów do wyrażania opinii lub dzielenia się wrażeniami; lub poproś ich, aby sami zasugerowali temat. Pamiętaj, że chcą być częścią historii i zainwestować własną osobowość i spin.
•  Odpowiadaj na komentarze, pytania, wkład, wszystko. Pamiętaj, że dołączasz do społeczności lub ją budujesz, i tak czy inaczej, musisz zdobyć wejście i wzbudzić zaufanie. Rozpocznij rozmowy i kontynuuj je. W szczególności Snapchat jest nastawiony na szybką reakcję, ponieważ posty znikają po 10 sekundach, chociaż wprowadzono opcje wydłużenia tego czasu.
•  Rozważ płatne reklamy. Coraz częściej w mediach społecznościowych duże organizacje coraz więcej inwestują w reklamę. Jeśli chcesz robić "reklamę natywną", czyli treści promocyjne prezentowane w stylu platformy, najlepiej zidentyfikować to jako reklamę, w przeciwnym razie wpływ będzie negatywny.
•  Sprawdzaj wyniki systematycznie. Media cyfrowe zapewniają niezrównaną moc śledzenia. Zobacz, co działało dla Ciebie najlepiej pod względem odpowiedzi, liczby udostępnień lub polubień, linków do innych mediów i wszystkiego, co jest dla Ciebie ważne.
•  Zintegruj swoje media społecznościowe z całym wysiłkiem marketingowym. Możesz lub nie lubić myśleć o sobie jako o "markie" osobiście, ale ta koncepcja jest pomocna. Przypomina ci, że zawsze musisz komunikować się w sposób, który przyniesie korzyści Twojej reputacji i nada wartości Twoim powiązaniom. Platformy społecznościowe dają dobre sposoby na kierowanie ludzi do Twojego posta na blogu, strony internetowej, profilu LinkedIn i tak dalej. Zmiana przeznaczenia treści dla różnych mediów jest w porządku, ale dostosuj ją do unikalnej osobowości każdego z nich.

Odkrywanie pomysłów na treści

Trudno generować pomysły w próżni. Zamiast tego spędź czas z wybranymi przez Ciebie platformami i zobacz, jakie strategie stosują inni ludzie, a które można dostosować do Twoich celów. I skanuj treści utworzone do innych celów, aby wydobywać fragmenty i obrazy. Dobrym pomysłem jest również przejrzenie wszelkich spraw społecznych, w które Ty lub Twoja organizacja jesteście zaangażowani. Pokolenia, do których chcesz dotrzeć za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych, lubią i szanują organizacje, które demonstrują etykę i obywatelstwo społeczne. Jeśli pracujesz nad wydarzeniem charytatywnym, sprawą środowiskową lub jakimikolwiek inicjatywami, które pomagają ludziom, masz główne tematy do zbadania. Kąty mogą zawierać mini-historie i zdjęcia osób, którym udzielono pomocy, świadczenia zorganizowane przez pracowników, wydarzenia i tak dalej. Kolejny zasób, który wciąż daje: ludzie, z którymi pracujesz, nawet jeśli jest ich niewielu, lub współpracują z tobą okazjonalnie. Użytkownicy mediów społecznościowych cieszą się zza kulis, zwłaszcza jeśli jest to produkt, którego dotyczą. Pokaż im, jak burza się mózgi, jak coś się robi, jak wyglądała impreza Halloween, jak ludzie spędzają wolny czas, swoje zwierzęta i tak dalej. Nadaj organizacji twarz, kiedy tylko możesz. Kolejnym idealnym źródłem materiałów jest crowdsourcing. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja firma, pomyśl o zdjęciach lub filmach powiązanych w jakiś sposób i zaproś swoich obserwatorów, aby się z Tobą podzielili. Możliwość zrobienia sobie selfie na scenie wzbudza ich zainteresowanie. Zaproś wideo i zdjęcia z wydarzenia. Poproś ludzi, aby zagłosowali na najlepsze cokolwiek.Kilka dodatkowych pomysłów na treści, które pobudzą Twoje myślenie:

•  Dołącz zdjęcia i filmy z wydarzeń.
•  Pokaż ludziom, którzy korzystają z Twojego produktu, zwłaszcza w niekonwencjonalny sposób.
•  Pokaż, jak rozwiązać problem związany z tym, co robisz.
•  Pokaż nietypowe zastosowania produktu.
•  Połącz się z wydarzeniami sezonowymi i świętami.
•  Zademonstruj, jak coś zrobić, od krojenia mango, przez naprawianie opony, po wykonywanie pozy jogi.
•  Zaprezentuj przepisy z apetycznymi zdjęciami lub filmami.
•  Napisz inspirujące cytaty na obrazie.
•  Opowiedz dowcip (który nikogo nie obrazi).
•  Przedstaw wskazówki edukacyjne.
•  Oferuj zaawansowane wskazówki dotyczące nowego produktu lub wydarzenia.
•  Nagradzaj obserwujących, pokazując im zdjęcia lub filmy, na których cieszą się Twoim wydarzeniem.
•  Przedstaw obserwujących członkom personelu.
•  Kurator: hojnie udostępniaj inne posty i zatrzaski.

Praca z mediami społecznościowymi z powodzeniem wymaga specjalnego nastawienia. Zanurz się w platformie, a możesz być zaskoczony tym, co wymyślisz. Zapamiętaj swój plan strategiczny, ale interpretuj go kreatywnie i luźno: chcesz zakomunikować, że czujesz taką samą zabawę jak lojalni obserwatorzy, których pragniesz. Dzisiejszy wszechświat online jest pod wieloma względami nowym źródłem i zasobami, mediami i platformami, możliwościami i pułapkami. Zmienia się tak szybko, że podejścia są w najlepszym razie tymczasowe. Jednocześnie to, co pomoże Ci w pełni wykorzystać tak wiele możliwości, to Twoje tradycyjne narzędzia komunikacji - zwłaszcza dobre pisanie - do myślenia, planowania i prezentowania.